Sissejuhatus

29. septembril kell 14:00 alustavad pealehakkajad EcoCup 2014 meeskonnad võistlust läbi Euroopa, et selgitada välja, millise Balti riigi esindajad on kõige osavamad ökosõidus. Mullune tasavägine sõit Riiast Genfi kinnitas, et tegemist on põneva vägikaikaveoga, kus võitjaks on lootust saada vaid neil, kes oskavad pikka sõitu juba algusest peale detailselt ette planeerida. Eestit esindavad sel aastal Argo Verk (WhatCar), Allan Muuk (TV3), Väino Laisaar (Motors24) ning Esta Tatrik (TopGear).

Lisaks asjatundlikele ajakirjanikele asub sel aastal teele ka üks ühisekipaaž, mis koosneb kolmest konkursi võitnud Peugeot' fännist üle Baltikumi!

Sõidu lõpus ootab osalisi ees unustamatu elamus Pariisi autonäitusel!

Tulemused

Ekipaažid võivad ise oma teekonna valida, kuid peavad läbima kolm eelnevalt paika pandud kontrollpunkti Leedus, Poolas ja Saksamaal. Eelmis aastal läbisid Läti esindajad teekonna keskmise kütusekuluga 3,3 liitirit 100 km kohta. Sel aastal loodame näha veel ökonoomsemat tulemust!

Autod, mille rooli istutakse, on Peugeot 308 SW Blue HDI, mis on tuntud kütusesäästlikkuse poolest!

Argo Verk
Väino Laisaar
3,9L/100km
Allan Muuk
Esta Tatrik
4,3L/100km
Ojars Vetra
Aldis Bite
5,4L/100km
Ingars Tenis
Pavels Cujanovs
4,9L/100km
Aidas Bubinas
Egidijus Babelis
3,8L/100km
Tomas Markelevičius
Vitoldas Milius
5,2L/100km


Tanel Rändla
Arturas Žukas
Vilnis Husko
3,9L/100km

Autonäitus

Pariisi Autonäitus on üks maailma tähtsamaid autonäituseid, mis toimub üle aasta. Tänavu toimub see vahemikus 4. kuni 19. oktoober, kui avalikkuse ette jõuavad tehnika viimane sõna ja praegu veel kontseptuaalsed mudelid, mis annavad võimaluse heita haruldane pilk autotööstuse tulevikku!

Tagasiteel pole võistlejatele piiranguid seatud - nad võivad valida endale sobiliku marsruudi ilma, et tuleks muretseda kontrollpunktide pärast. Samuti läbivad juhid võrdlusmomendi huvides tagasitee ilma ökonoomilisele sõidustiilile mõtlemata.

Ela võislusele kaasa ja hoia omadele pöialt!