i

PEUGEOT 208 WRX

TEAM PEUGEOT-HANSEN UUDISED

i

SUUREJOONELINE

208 WRX

Peugeot edusammud mootorispordis on justkui nöörile üksteise kõrvale pikitud pärlid: Ralli maailmameistrivõistlused, sportautode MM, Dakari ralli, Le Mansi 24-tunni sõit, Pikes Peaks ja Indy 500. Selle prantsuse automargi järgmine eesmärk on furoori tekitamine veel üsna uudsetel FIA rallikrossi maailmameistrivõistlustel.

Suurejooneline, kiire-ja raevukas, põnev ning võimas ... kokkuvõttes on need sõnad toonud paljude inimesteni WRX rallikrossi - FIA World Rallycross Championship

Rallikross ühendab endas ringrajasõidu ja rallispordi parimad elemendi. Mitmes erinevas stardis läheb asfaldi-kruusa-rajale, mille üks ring on napilt ühe kilomeetri pikkune, maksimaalselt kuus sõitjat. Pärast kvalifikatsioonisõite viiakse läbi poolfinaalsõidud, mille järel leiab aset otsustav finaalsõit.

Viimases sõidus võistlevad poodiumikohtade eest kuus kõige kiiremat autot/sõitjat. Võit ja kaotus pannakse sageli paika vaid sentimeetritega. Stardirajale koguneb võimsust umbes 3 500 hobujõudu. Tänu oma võidusõiduautodele, mille kiirendus on parem kui Vormel 1 puhul, kuulub rallikross maailma kõige pilkupüüdvamate ja kõige kiiremini populaarsust koguvate mootorispordikategooriate hulka. 

208 WRX

MEIE SÕITJAD

PEUGEOT 208 WRX

PIKKUS 3962 mm
LAIUS 1850 mm
TELJEVAHE 2560 mm
0-100 hm/h 1,9 sek
MOOTOR R4 2040cc Turbo 600hj
KÄIGUKAST Järjestiklülitusega
KAAL 1300 kg

2017 TEST

KROSSIRADADELT LINNATÄNAVALE

KASUTATUD MATERJALID: RED BULL CONTENT POOL