HELI IDENTITEET

/image/64/2/peugeot_fractal.103642.jpg

HELI IDENTITEET

« PEUGEOT FRACTAL on uusi horisonte avastavate disainerite koostöö vili. Tegime oma inspiratsiooniressursside ühendamiseks koostööd disaineritega. Heli inspireeritud stiil ja minu disain toovad esile PEUGEOT FRACTALi ilme ja materjalid. »

UUS KOGEMUS

i

StelLab, PSA PEUGEOT CITROËN uurimisüksus ning FOCAL on täieliku elamuse saamiseks disaininud innovaatilise 9.1.2 helisüsteemi ja vastava tarkvara. See digitaalne helitehnoloogia simuleerib inimkõrva. Juhile esitatava informatsiooni täiustamiseks luuakse heliallikad virtuaalselt ja projekteeritakse nende asukoht.

Kui navigatsioonisüsteem kasutusel on, tundub sünteeshääl tulevat eemalt auto eest. Kui sõiduk sõidab, liigub heliallikas salongi suunas ja lülitub suunda, kuhu auto pöörama peab. Ristmikel on see paigutatud lähedale, auto sisse, et hoiatada juhti saabuvast suunamuutusest.

Ruumilisus tagab, et heli vastab sõiduki kujule ja liikumisteele. StelLabi väljatöötatud süsteem seadistab erinevad heliallikad PEUGEOT FRACTALi coupé ja kabrioleti jaoks eraldi.

AUDIOSEADMED

Et potentsiaal oleks täielik, on ‘9.1.2’ installil 9.1 süsteem, mis koosneb ees kolmest kesk- / kõrgkõlarist, kahest tiiskantkõlarist, kahest madalsageduskõlarist ja bassikõlarist ning taga kahest keskkõlarist, kahest tiiskantkõlarist ja madalsageduskõlarist.

Lisaks sellele tutvustatakse maailmas esmakordselt PEUGEOT FRACTALil iga istme taha paigaldatud kahekanalilist reljeefset bassisüsteemi. See murranguline seadistus kajastub nimes: 9.1.2.

Välja töötatuna Ameerika iduettevõtte SubPac poolt, annab reljeefne bassisüsteem uue tundeelamuse, mis võimaldab bassil läbi kõva keskkonna liikuda, mitte läbi õhu, mis tähendab seda, et helilained jõuavad kuulaja organismi kaudu sisekõrva. See anna istmel istujale tugevama ja eksklusiivsema bassielamuse ilma soovimatuid häireid tekitamata ümbritsevas keskkonnas.

FOCAL®i FLAX TEHNOLOOGIA

/image/65/0/technologie_flax.103650.jpg

Prantsuse juhtiv tippklassi audiospetsialist FOCAL lõi kõlaritele ka linakiust membraani, et heli oleks puhas.

FLAXiks nimetatavat tehnoloogiat iseloomustab väga loomulik värvinguteta heli, kesksageduslike helide rikkalik esitus ja jõuline bassiheli. Ruumilist heli reisijate salongis pakuvad seitse FLAX kõlarit ja neli alumiinium-magneesiumkorpusesse paigutatud tiiskantkõlarit ning kaks bassikõlarit hoolitsevad bassiregistri helide eest. See kooslus on saavutatud neljast äärmiselt väiksest FD võimendist, mis koosnevad kokku neljateistkümnest võimenduskanalist ja 1600 vatist.

SIGNATUUR

gt

PEUGEOT FRACTALil on ka oma akustilise identiteediga elektriline juhtmehhanism, mis on kaugel eemal sisepõlemismootoritega seonduvast. PEUGEOT kutsus selle spetsiifilise küsimusega tegelema Brasiilia heliinseneri Amon Tobini. PEUGEOT FRACTALi väline helikiri hoiab seda sünkroonis teiste teekasutajatega, nagu jalakäijad ja jalgratturid, keda hoiatatakse auto olemasolust sõiduki olekule omaste eriliste helidega: kiirendamine, aeglustamine ja sõidukiirus.

Sisekujunduses tuuakse PEUGEOT identiteet esile originaalse audiodisainiga, mis annab ‘hääle’ sellistele toimingutele nagu süüde, suunatuled, ohuolukord, tuled ja erinevad navigatsioonielemendid.