Uus Boxer 4x4 ideeauto

/image/11/8/peugeot-boxer4x4-1909styp-105-small.588118.jpg

25.09.19

Uus Peugeot Boxer 4x4 ideeauto
Maastikuseikleja seljatab kõik väljakutsed

Peugeot Boxer on tänu oma väljendusrikkale stiilile ja uuenduslikkusele müünud alates turuletulekust üle 720 000 sõiduki. Septembri lõpul toimuval hobisõidukite autonäitusel Pariisis saab esmakordselt näha võimsaks seiklejaks ehitatud uut Peugeot Boxer 4x4 ideeautot. Peugeot Boxer ideeauto paistab silma eriti julge värvilahendusega - omavahel on harmooniliselt kombineeritud erinevad rohelised toonid, hall ja naturaalne valge. Dangeli nelikvedu ja kõrgem kliirens koos spetsiaalsete rehvidega on lausa loodud erinevate maastikutüüpide avastamiseks.

Väljakutse nr 1: Uute reeglite leiutamine

Boxer ideeauto esimene väljakutse oli astuda välja autoelamute harjumuspärasest maailmast ning tutvustada Peugeot nägemust seda tüüpi sõidukitest. Vabadusele pühendatud segmendi uuendamiseks on ideesõiduki loomisel arvesse võetud kõike, mida üks seiklushimuline avastaja võib autost oodata.

Ainulaadne pärlmutter kerevärv WANDERLUST GREEN võimaldab loodusega täiuslikult ühte sulanduda. Värskendavad mündirohelised värvinoodid toovad esile keredetaile ja DARK CHROME kleebised viimistlevad sõiduki tagumist osa. Peugeot logo kannab brändi särav ja puhta stiiliga CAST IRON iluvõre.

Öiseid seiklusretki valgustab 8 LED valgusmoodulit, mis on integreeritud otse tuuleklaasi kohale.

Peugeot Boxer L3 keretüübile ehitatud ideeauto pikkus on 6 meetrit, mis majutab mugavalt 3 inimest. 10 m² suurune autoelamu on jaotatud neljaks tsooniks: köögi- ja söögiruum, magamisala, vannituba ning juhikoht. Mitmed mahukad panipaigad lubavad kaasa võtta kogu spordi- ja matkavarustuse ning igapäevatarbed.

Rahustavate ja heledate toonidega interjöör on kontrastne auto välisilmega. Erinevad puitdetailid lisavad salongi atmosfääri soojust ja sellesse harmooniasse sobib hästi ka uus Alcantara® GREVAL GREY polsterdus. Ilma rohelise värvilaiguta ei pääse turvavööd. Salong on sarnaselt Peugeot teistele uutele mudelitele kaetud Alcantara® kangaga ning igas detailis viimse lihvi saanud ideeauto uste käepidemed ning hinged on saanud CAST IRON satiinviimistluse.

Väljakutse nr 2: Looduse avastamine ja keskkonna austamine

Peugeot Boxer 4x4 ideeauto keskmes on ökonoomsus ja vastupidavus. Erilist tähelepanu on pööratud materjalidele - laud, töötasapind ja kraanikauss on valmistatud valgest naturaalsest aragoniit mineraalist, mis ühendab omavahel loodusliku kivi kareduse ja keraamika ilu. Samal ajal on kogu põrand valmistatud 100% taaskasutatud ja 100% ümbertöödeldavatest materjalidest

Austust looduse vastu näitab ka ideeauto jõuallika vastavus kõige uuematele Euro 6 saastenõuetele.

Peugeot Boxer 4x4 on palju enamat kui lihtsalt stiilne hobisõiduk. Dangeli nelikvedu lubab tänu kolmele sõidurežiimile lihtsalt ja mugavalt liigelda kivistel teedel, kruusal, mudas ja lumes.

  • 2WD-režiimis saab teha igapäevasõite esiveolisena.
  • 4WD- režiim sobib olukorda, kus esirataste haarduvus väheneb ja vajalik on neljarattavedu. Ümberlülitus toimub automaatselt ja üksnes juhul kui on selleks vajadus.
  • 4WD lukustusrežiim blokeerib tagatelje ja see on kasulik erinevatel ekstreemsetel radadel.

Auto on varustatud BF Goodrichi rehvidega, mis võimendavad veelgi nelikveo efektiivsust ja tagavad suurepärase veojõu ning haarduvuse. Enamik teetakistusi saab ületatud tänu kõrgendatud kliirensile, mis on esiosas 30 mm ja taga 50 mm standardmudelist kõrgem. Järsemad mäenõlvad aitab lihtsalt ja mugavalt ületada 165hj BlueHDi diiselmootor 6-käigulise manuaalkäigukastiga, mis arendab 370Nm pöördemomenti.

Hõlpsa juurdepääsu katuseraamile annab külgredel, mis järgib rattakoopa kaart ning auto kerejooni. Piiramatuteks seikluseks saab katusele erilahendusena paigutada Kanada pähklipuust kanuu, mis ei takista isegi sõiduki katuseakende avamist.

Auto tagaosas asuva spetsiaalse rattahoidjaga saab kaasa võtta ka Peugeot uue põlvkonna elektrilise maastikuratta PEUGEOT eM02 FS Powertube. Samuti mündirohelise ratta kompaktne aku on integreeritud otse raami ja mitmekülgne topeltvedrustusega sõiduk on matkamiseks ideaalne kaaslane.

Seiklemist abistab ka uus 9-tollise puutetundliku ekraaniga navigatsiooniseade, mis võimaldab sisestada sõiduki mõõtmed, et vältida kõrgusepiiranguga teid. Navigatsiooniseade ühildub reaalajas liiklusrakendusega WAZE ning lubab kahe telefoni üheaegset ühendamist. Ümbritsevast täieliku ülevaate kuvab ekraan mitmevaateliste HD-kaameratega.

Väljakutse nr 3: Parimate teadmiste ja koostööpartnerite kaasamine
Ideeauto loomise viimaseks väljakutseks oli koostöö oma valdkonna juhtivate ekspertidega, leidmaks täiesti uusi lahendusi.

Nelikvedu arendati koos brändi pikaajalise partneri ja tunnustatud 4x4 spetsialisti DANGEL-iga.
BRAVIA MOBIL kujundas Peugeot Boxer 4x4 ideeauto interjööri.
KERROCK varustab auto aragoniit mineraalist valmistatud valamu ja töötasapinnaga ning pardal asuvate navigatsiooni- ja meelelahutussüsteemi eest hoolitseb multimeediaseadmete spetsialist ALPINE.
SASMINIMUM kujundas põrandakatte. Noorte arhitektide start-up taaskasutab plastikut, mida kogutakse peamiselt otse loodusest ja veekogude kallastelt - need on jäätmed, mis tavaliselt ei jõua pakendiringlusprotsessi. Koostööd tähistatakse Waste & Hope märgisega.

Uus Peugeot Boxer 4x4 ideeauto tuleb maailma ette esimest korda harrastussõidukite näitusel, mis toimub Pariisis 28. septembrist kuni 6. oktoobrini 2019.