Elektriline e-EXPERT

/image/31/7/neuer-peugeot-e-expert.608317.jpg

7.11.2019

Peugeot toob turule oma kolmanda elektrilise tarbesõiduki

Uue elektrilise e-EXPERT´iga näitab Peugeot, et püsib pühendunult oma ambitsioonikal elektrifitseerumise kursil ja plaanib lisada juba aastaks 2021 kõikide mudelite valikusse ka elektrilise verisooni. Uue Peugeot e-EXPERT´i tootmist alustatakse 2020. aasta teises pooles, eesmärgiga tugevdada Peugeot tarbesõidukite juhtpositsiooni ja EXPERT’i edulugu, mis sai alguse juba 2016. aastal, mil mudel turule tuli.

Enamus tarbesõidukeid sõidavad alla 300 km päevas, seega on EXPERT´i elektriline versioon loogiline ja praktiline alternatiiv sisepõlemismootoriga versioonile.
Valikus saab olema kaks erineva aku mahutavusega versiooni: 50 kWh, mille sõiduulatus on 200 kilomeetrit ja 75 kWh, mille sõiduulatus on 300 kilomeetrit (WLTP mõõtemetoodika andmetel).

„Peugeot visioon on iga oma mudeli valikusse lisada ka elektrifitseeritud versioon, mis annab kliendile vabaduse valida oma isiklikele vajadustele ja soovidele vastava jõuallika, tegemata seejuures kompromisse disainis või sõiduomadustes. Elektriline e-EXPERT ei erine sisepõlemismootoriga versioonidest mitte ühegi olulise omaduse poolest ning säilitab oma praktilisuse, kandevõimekuse ja jõulise stiili,” kommenteeris Peugeot Baltikumi tegevjuht Andrus Kuus.

Enne elektrilist e-EXPERT´i jõuavad turule elektrifitseeritud Peugeot mudelid e-208, e-2008, pistikhübriidid 508 HYBRID ning 3008 HYBRID4, ning kaubikud e-Partner ja e-Boxer.