Expert uuendab tarbesõidukite standardit

EXPERT

Uus Peugeot Expert uuendab tarbesõidukite standardit

30.03.2016

Uus Peugeot Expert on mitmekülgne ja stiilne tarbesõiduk. Tänu uuele platvormile ja innovaatilistele tehnoloogiatele on saavutatud ökonoomne ning funktsionaalne tarbesõiduk. Expert on Peugeot’le omaselt stiilse disainiga, ruumikas, hea manööverdusvõimega ja kvaliteetne.
Uus Peugeot Expert pakub palju erinevaid modifikatsioone igapäevatöö hõlbustamiseks. Uuel mudelil on kahe erineva teljevahega koguni kolm erinevat kerepikkust, kompaktsest 4,6 meetrist kuni 5,3 meetrini, kaubaruum mahuga 4,6 - 6,6 m3, kandevõime kuni 1400 kg ja lisaks on võimalus kohandada sõiduk 2-6 reisija tarbeks.

Turul positsioneerub Expert ainulaadsel kohal, olles vaid 1,9m kõrge, võimaldades ligipääsu maa-alustesse parklatesse ja parkimismajadesse. Mootorivalikus on viimase põlvkonna Euro6 BlueHDi diiselmootorid, mille võimsusevahemik on 95 hj kuni 180 hj. Ökonoomseim mootor tarbib keskmiselt 5,1l/100km kohta ja CO2 emisioon on 133g/km. Uus Expert on saadaval lisaks manuaalkäigukastile ka sõiduautodelt palju populaarsust kogunud EAT6 automaatkäigukastiga, mis tagab tarbesõidukile sõiduautoliku mugavuse. Uus Expert kaalub eelkäijast kuni 150 kg vähem.
Uuel Peugeot Expert kaubikul pakutakse esimesena turul jalasensori abil automaatselt avanevaid külgmisi liuguksi ning kaasreisija modulaarset kokkuklapitavat istet Moduwork, et saavutada veelgi efektiivsem kaubaruumi kasutus pikkade esemete transportimiseks. Samuti on saadaval tipptasemel ohutus- ja mugavusvarustus: liiklusmärkide tuvastussüsteem, adaptiivne püsikiirushoidik, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus, uue generatsiooni automaatpidurduse süsteem Active Safety Break, automaatselt lülituvad kaugtuled, head-up display ja 7“ multimeediaekraan, mis ühildub nutitelefonide Apple CarPlay ja Mirrorlink süsteemidega. Uuendusena pakutakse uuele Expert kaubikule 180º parkimisabisüsteemi, mis lihtsustab auto parkimist tänu uuenduslikule tagurduskaamerale ja parkimisanduritele. Auto ümberreastumisel tihedas liiklusvoos on abiks pimenurga jälgimissüsteem.

Uus Peugeot Expert võib vedada kuni 2,5 tonnist haagist ning on eritellimusel saadaval ka nelikveolisena. Peugeot Expert kaubiku versioon saabub Baltikumis müügile 2016 suve alguses.