Peugeot osaleb Moskva – Peking Siiditee rallil

2008 DKR

Peugeot osaleb Moskva – Peking Siiditee rallil

05.07.2016

Dakari rallil võidukaks osutunud Peugeot 2008DKR stardib kolme ekipaažiga ühel pikimal rallivõistlusel. Võistlusesse asuvad 2016 Dakari ralli võitjad Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret, viiekordne Dakari võitja Cyril Despres ja David Castera ning legendaarsed Sébastien Loeb/ Daniel Elena. Seekordne võistlus läbib kolme riiki: Venemaa, Kasahstan ja Hiina. Kogu teekonnaks ligemale 10 000 kilomeetrit millest 4500 km on jaotatud 15 erinevaks võistluskatseks.

Dakari rallilt saadud kogemuste põhjal on Peugeot 2008DKR’i veelgi täiustatud ning pika võistluse tarbeks on autole lisatud sõitjate mugavuse nimel konditsioneer. Tehnilise poole pealt on kasutusel 3.0 liitrine V6 Twin Turbo diiselmootor, mille võimsuseks on 350 hobujõudu ja 800Nm. Endiselt on Peugeot 2008DKR tagaveoline, mis on tõestanud oma võimekust eelnevatel rallidel.

„See on järjekordne põnev väljakutse kuna meil puuduvad varasemad kogemused Venemaal ja Kasahstanis võistlemisel. See saab olema kindlasti ülim väljakutse sõitjatele ja autodele“, kommenteeris Bruno Famin, Peugeot Sport tegevjuht.

Moskvast Pekingisse kulgevast rallist võtab Peugeot meeskond esmakordselt osa.

Moskva – Peking Siiditee ralli toimub 8-24.juulil.

Ametlik koduleht: http://www.silkwayrally.com/