Peugeot e-Traveller – uut moodi reisikaaslane

/image/78/2/vp-d05-profil.671782.jpg

04.06.2020

Peugeot e-Traveller – uut moodi reisikaaslane

PEUGEOT toob lisaks hiljuti tutvustatud elektrikaubikule e-Expert turule ka täiselektrilise väikebussi e-Traveller. Tegu on taaskordse sammuga PEUGEOT jõulisel elektrifitseerimise teekonnal. Bensiin, diisel või elekter – igal kliendil peab olema võimalus valida, milline mootoriversioon tema eelistuste, vajaduste või maailmavaadetega kõige paremini sobib, tegemata seejuures järeleandmisi sõiduomadustes, ruumikuses või disainis.

Uus PEUGEOT e-Traveller pakub:
• 2 sõiduulatuse taset, maksimaalse sõiduulatusega kuni 330 km
• 2 erineva mahutavusega akut: 50 kWh või 75 kWh
• 3 kerepikkust
• Optimaalne ja mugav kõrgus - 1.90 m
• Kuni 9 istekohta

Sobiv igas suuruses ettevõttele või perele

PEUGEOT e-Traveller on stiilne ja kaasaegne 100% elektriline väikebuss, mis võimaldab ka suurema seltskonnaga mugavalt era- või ärisõite teha.

Vastavalt turu trendidele ning äri- ja eraklientide ootustele jaotub PEUGEOT e-Travelleri mudelirivi ideoloogliselt kaheks, et sobiva varustuse ja viimistlusega väikebussi leiaks iga suurusega pere või ettevõte.

Professionaalseks reisijate veoks sobivad Business ja VIP varustuspaketid, mis pakuvad istet vastavalt 5-9 või 6-7 reisijale, mugavust lisavad kontaktivabalt, vaid jalaviipega avanevad ja sulguvad külgmised liuguksed. VIP varustusastmes lisandub õrna õhuringlusega kolmetsooniline kliimaseade, panoraamvaatega toonitud klaaskatus ning 70-90% ulatuses toonitud küljeaknad.

Nii Active kui Allure varustuspaketiga e-Traveller mahutab istuma 5 kuni 8 inimest ning sobib hästi suuremale perele või rohkem ruumi vajavale seltskonnale. Tänu arvukatele istmekombinatsioonidele täidab see ka nõudliku ruumivajaduse. Grip Control veojõu kontrollsüsteem tagab kindla teelpüsivuse igasugusel maastikul ja igasuguse ilmaga.

Nagu sisepõlemismootoriga Traveller, tuleb ka elektriline e-Traveller harjumuspäraselt kolmes kerepikkuses: L1 (4.60 meetrit), L2 (4.95 meetrit) ja L3 (5.30 meetrit). Sõltumata pikkusest ei ületa ükski modifikatsioon kõrgust 1.90 m, tagades nii hõlpsa juurdepääsu näiteks parkimismajadesse. Kõige lühema kerega (4.60 meetrit) e-Traveller on omas segmendis ainulaadne, mahutades vaatamata lühikesele kerele kompaktselt ja mugavalt istuma kuni üheksa inimest.

Eemaldades teise ja kolmanda rea istmed, on e-Travelleri pakiruumi mahutavus kuni 4900 liitrit. Üheksa reisija konfiguratsioonis on kasutada 1500-liitrine pakiruum. Pakiruumile on mugav juurde pääseda tänu avatavale tagaaknale.
Lisaks on bussi salong varustatud lugematu arvu erinevate hoiukohtadega, mille taskute kogumaht on 74 liitrit.

Järgmise põlvkonna efektiivusus

Peugeot e-Travelleri elektriajam on sarnane Peugeot uusima väikeauto e-208 ja linnamaasturi e-2008 ajamiga. Muudatusi on tehtud vaid jõuülekandes, mis võtab arvesse kerekuju ja koormuse eripärasid.

Kõigi kolme kerepikkusega (L1, L2, L3) on saadaval 50 kWh aku, mis võimaldab kuni 230 km sõiduulatust WLTP mõõtmisstandardi järgi. L2 ja L3 kerepikkusega e-Traveller’i saab varustada 75 kWh akuga, mis võimaldab sõita kuni 330 km.

Reaalset läbisõiduulatust mõjutab nii kiirus, sõidustiil kui kantav raskus. Peugeot e-Travelleri 3 sõidurežiimi aitavad vastavalt oludele sõiduulatust optimeerida: Eco sõidurežiim (60 kW, 180 Nm) võimaldab läbida maksimaalse võimaliku sõiduulatuse, Normal sõidurežiim (80 kW, 210 Nm) optimeerib aku jõudlust ja sobib igapäevasõitudeks ning Power-režiim (100 kW, 260 Nm) tagab maksimaalse jõudluse, et transportida suuremat seltskonda ja pagasit.

Lisaks on buss varustatud kahe mootorpidurduse režiimiga: Moderate ehk mõõdukas aeglustus, mille aeglustus on sarnane sisepõlemismootoriga autole ja Augmented ehk võimendatud aeglustus, mis suurendab aeglustust gaasipedaali vabastamisel, laadides seeläbi ka akut.

Elektrilise e-Travelleri salongi kütab võimas 10 kW soojuspump ja salongi saab eelsoojendada või -jahutada juba enne sõidu alustamist. Lisaks mugavusele võimaldab funktsioon saavutada kiiremini ka aku optimaalne töötemperatuur.
Sõltuvalt versioonist saab puutetundlikul ekraanil või MyPeugeot® rakenduse kaudu jälgida ka e-Travelleri laetuse taset ning seadistada laadimise alustamist ja lõpetamist.

Mugavus ja turvalisus garanteeritud

100% elektriline Peugeot e-Traveller paistab silma tehnoloogilise arenguga ning on varustatud hulga kaasaegsete juhiabisüsteemidega:

 • Jalaviipega avatavad külguksed
 • Võtmevaba sisenemine ja käivitus
 • Head-up ekraan
 • Grip Control maastikusõidurežiimid
 • Kallakult startimise abi
 • Taha- ja pealtvaatekaamera
 • Püsikiirusehoidja
 • Aktiivne reajälgimissüsteem
 • Frontaalkokkupõrke hoiatus
 • Automaatne hädapidurdus süsteem
 • Juhi tähelepanu jälgimissüsteem
 • Automaatselt ümberlülituvad lähi/kaugtuled,
 • Liiklusmärkide tuvastamine ja intelligentne kiiruse kohandamine
 •  Aktiivne pimenurga jälgimine

Kaasaegse igapäevaelu lahutamatu osa – nutitelefon – on sama lahutamatu ka PEUGEOT e-Traveller’is. Telefon ühendub hõlpsalt PEUGEOT keskkonsooli ekraaniga ning kuvab olulisemad funktsioonid nutitelefonist otse ekraanile tänu Apple CarPlay™ ja Android Auto™ ühenduvusele.

Kiirusel kuni 30 km/h on e-Travellerile kunstlikult lisatud elektrisõidukile iseloomulik hääl, et olla kuuldav jalakäiatele ja jalgratturitele ning tagada seeläbi nende turvalisus.

Uus Peugeot e-Traveller jõuab Baltikumi turule 2021. aasta alguses.