Peugeot esitleb Genfis elektrilist mahtuniversaali

Peugeot esitleb Genfis elektrilist mahtuniversaali

16.02.2017

Peugeot Partner Electric ühendab elektriauto eelised ja mahtuniversaali Partner Tepee sõidumugavuse, mis on olnud edulugu alates selle loomisest.

Uuringud näitavad, et enamuse Euroopa autojuhtide keskmine päevane kilometraaž jääb alla 60 km. Peugeot Partner Electric sõiduulatus ühe laadimisega on 170 km, mis on rohkem kui piisav igapäevasteks sõitudeks. Autol on 22,5 kWh mahutavusega lithium-ion akut ning 49 kW (67 hj) ja 200Nm elektrimootor. Kiirlaadijaga on võimalik laadida akud 80%-ni 30 minutiga.

Peugeot Partner on tuntud praktilisuse poolest, nüüd on see kõik võimalik ka elektriautona. Sõiduta lapsed kooli, töökaaslased tööle või transpordi jalgrattaid. 5 reisijat mahuvad mugavalt autosse, suur tagaluuk ja avatav tagumine aken teevad suurte esemete vedamise ja laadimise lihtsaks. Pagasiruum on oma klassi üks suurimaid, tervelt 1350 liitrit. Teise istmerea eelmaldamisel vabaneb sile põrand ja pagasiruum suureneb 3000 liitrini.

Igapäevakasutuse mugavust lisab mobiilirakendus, mis lubab distantsilt panna tööle kliimaseadme, näitab aku laetust ja kui kaua laadimine kestab. Kliimaseadet saab rakendada hoolimata sellest kas auto laeb või mitte. Lisaks pakub Partner Electric laia valikut lisa- ja turvavarustust, näiteks elektrooniline stabiilsusprogramm veojõukontrolli ja mägipiduriga, tagurduskaamera, parkimisandurid, 7“ puutetundlik ekraan, reaalaja liiklusteabega navigatsioon, MirrorScreen funktsioon jpm.

Saastevaba sõiduauto annab ka hulga eeliseid. Paljudes Euroopa piirkondades on seatud piirangud sisepõlemismootoritega autodega liiklemiseks. Järjest rohkem riike soodustavad elektriautode soetamist, pakuvad elektriautodele tasuta või soodustingimustel parkimist ning eraldi sõiduradasid – seda kõike puhtama elukeskkonna nimel.

Partner Electric jõuab Euroopas müügile septembris.