Peugeot esmaesitlused Genfi autonäitusel

Peugeot esmaesitlused Genfi autonäitusel

2015 oli Peugeot jaoks edukas aasta, müügimaht kasvas 4,6% ja kokku müüdi üle 1,7 miljoni sõiduki. Enimmüüdud mudeliteks olid Peugeot 208, 308 ja uus Partner.

2016 toob aga palju uusi uudiseid, millest esimesi tutvustatakse Genfi autonäitusel: uuenenud kompaktne SUV Peugeot 2008, täiesti uus väikebuss Traveller ning kontseptmudel Peugeot Fractal, mis näitab tehnoloogiast tulvil interjööri i-Cockpit’i tulevikusuundasid. Lisaks esitletakse Tracveller i-Lab kontseptautot, millel palju uudseid tehnoloogiaid.

Uuenenud 2008 tuleb 9 erinevas värvitoonis, mille hulgast leiab esmakordselt Ultimate Red punase ning lisauuendusena ookeanisinise Emerald Crystal. Uudne punane värv rõhutab uue 2008 võimsust ja stiili. Varustustasemeid täiendab uus sportlik  „GT Line“ varustustase. PEUGEOT 2008 pakub sõidunaudingut ja kordumatut juhtimistunnetust. PEUGEOT i-Cockpit® on PEUGEOT-le ainulaadne olles juhtimisel intuitiivsem, nobedam, paindlikum ja ohutum. Mudelile pakutakse Grip Control veojõukontrolli süsteemi, tagades 2008 suutlikkuse erineval maastikul, valida saab 5 erineva sõidurežiimi vahel. PEUGET 2008 on varustatud Mirror Screen süsteemiga, mis põhineb Mirrorlink™ ja Apple Carplay® tehnoloogial ühildamaks oma telefon auto 7“ puuteekraaniga. Lisaks on Peugeot 2008 varustatud tagurduskaamera ning iseparkimissüsteemiga Park Assist. Turvalisust lisab Active City Brake ohutussüsteem, mis linnakiirusel auto ise takistuse ilmudes peatab. Mootorivalikus on uue põlvkonna1,2 liitrised PureTech bensiinimootorid võimsusega 82 – 130 hj, diiselmootoritest on valikus 1,6 BlueHDi võimsusega 75 – 120 hj. Uute mootorite kütusekulu ja CO2 taset on vähendatud kuni 4%. Peugeot 2008 on saavutanud Euro NCAP testis maksimumtulemuse 5 tärni ohutuse eest. 


Täiesti uus Peugeot Traveller on esmakordselt avalikkuse ees. Uue põlvkonna väikebuss on mõeldud reisijate transpordiks. Moodsa välimusega Traveller on kindlaks suunanäitajaks shuttle-tüüpi väikebusside segmendis, pakkudes sõiduautolikku ergonoomikat ja mugavust. Peugeot Traveller on tipp-klassi kuuluv mitmeotstarbeline mahtuniversaal, kus reisijate mugavamaks transportimiseks on kasutusele võetud mitmeid uuenduslike lahendusi, uuemaid juhiabisüsteeme ja erinevaid variatsioone istekohtade seadmiseks. Seega võtab Peugeot Traveller sihikule eelkõige luksuslikkust ja mugavust hindavad era- ja ärikliendid. Uuele platvormile toodetav Traveller saab jõuallikateks Peugeot uue põlvkonna BlueHDi diiselmootorid, mille võimsus jääb vahemikku 95 - 180 hobujõuni ning mida hakatakse pakkuma nii manuaalkäigukastiga kui ka 6-käigulise automaatkäigukastiga. Keskmiseks kütusekuluks lubatakse 5,4l/100km ja keskmine CO2 tase jääb alla 140g/km, mis on antud segmendi parim tulemus. Samuti on Traveller saavutanud Euro NCAP testis parima võimaliku tulemuse – 5 tärni ohutuse eest. 

Lisaks tutvustatakse väikebussi Traveller eriversiooni i-Lab, mis on eelkõige suunatud mugavust ning parimaid tehnoloogilisi lahendusi hindavale ärikliendile. Auto sõitjate ruumis on neli mugavat üksikistet, nende vahel on aga hiiglaslik 32-tolline puutetundlik ekraan. Selle asendit saab muuta nii, et ekraani kasutab kas üks või mitu salongis viibijat. Vajadusel saab suure ekraani lahutada ka neljaks üksikuks elemendiks. Nutikas ekraan on loodud koostöös elektroonikagigandiga Samsung, nende tarnitud on ka traadita interneti kasutamiseks vajalikud seadmed, virtuaalse reaalsuse seadmed ja Bluetooth'i moodulid. Lisaks reisijatele teeb juhtimise mugavamaks liiklusmärkide tuvastussüsteem ja 3D navigatsiooniseade, mis annab reaalajas informatsiooni liiklusoludest. Lisaks on kasutusel ka juhi tähelepanelikkust ning väsimust jälgivad süsteemid. Kõik need mugavusseadmed hõlbustavad klientide tegevust kontorist eemal olles.

PEUGEOT i-Cockpit® on saanud margi üheks sümboliks. Nüüd esitleb PEUGEOT ideeautot, millel nimeks PEUGEOT FRACTAL. Selles futuristliku disainiga elektriautos on uudne tõlgendus PEUGEOT i-Cockpit® juhikohast, mis veelgi intuitiivsema juhtimise tagamiseks keskendub helile. Lisaks silmadele ja sõrmedele pakutakse nüüd midagi ka kõrvadele: unikaalse elamuse tagab 9.1.2 akustikasüsteem, mis kombineerib omavahel 9.1 hi-fi süsteemi ja iga istme seljatoesse integreeritud bassikõlareid, et saavutada heli dünaamiline liikumine ruumis.

Brasiilia helidisainer Amon Tobin tegi koostööd PEUGEOT disainispetsialistidega ning tulemuseks on ideeauto salongi heliidentiteet ning ka väline helisignatuur, mis muutub vastavalt sellele, kas auto kiirendab, aeglustab või sõidab püsikiirusel. Helisüsteem hoiatab ka jalakäijaid ja jalgrattureid – seega oskab see auto linnatänavatel viisakalt käituda.

PEUGEOT FRACTAL juhikohal on kasutatud uuenduslikku tehnoloogiat. Head Up Display süsteemi juurde kuulub digitaalne tahvelarvuti ja HD holograafiline ekraan; kompaktsesse rooli on integreeritud puutetundlik juhtpult, mis võimaldab juhtida funktsioone ja heli. 80% sisukomponentidest on 3D-prinditud, sealhulgas heli summutavad pinnad, mis suunavad heli sarnaselt kontsertsaaliga. Uksi saab eemalt avada ja sulgeda Samsung Gear S kella abil.

Täiselektrilise jõuallikaga ja voolujoonelise kerega kupee maksimaalseks võimsuseks on 204 hj ning tänu voolujoonelisele kerele, vaid 1000 kg-sele kaalule ning kõrgematele ja kitsamatele rehvidele on sõiduulatuseks tervelt 450 km. 100 kilomeetrine tunnikiirus paigalt saavutatakse 6,8 sekundiga.

Peugeot Spordi osakond toob Genfi näitusele 2016 Dakari Ralli võitnud 2008DKR võistlusauto, mis võitis ralli 13 etapist koguni 9, saavutas märkimisväärsed kaks kolmikvõitu ning viis kaksikvõitu. Lisaks on väljapanekul 270 hobujõuline sportlik tippversioon 308 GTi by Peugeot Sport ja 500 hobujõuline superauto 308 R HYbrid.

Peugeot väljapanekul on võimalus kõigil fännidel kohtuda ka Stéphane Peterhansel-ga ja Sébastien Loeb-ga.