Peugeot on jätkuvalt liider kütusesäästlikkuses

308

Peugeot on jätkuvalt liider kütusesäästlikkuses

30.08.2016

Maanteeameti värske „Kütusekulu teatmiku“ järgi on Eestis müüdavatest sõidukitest Peugeot jätkuvalt kõige kütuse-ja keskkonnasäästlikum. Peugeot on ökonoomseim nii bensiinimootorite kui diiselmootorite segmendis.

Raporti kohaselt on ökonoomseima bensiinimootoriga sõiduk Peugeot 208 PureTech 1.0 70hj, mille keskmine kütusekulu on vaid 4,1 l/100 km kohta ning eralduv CO2 emissioon on 95g kilomeetri kohta. Samuti hoiab Peugeot liidripositsiooni ka diiselmootorite segmendis, kus esikohal on Peugeot 308 BlueHDi 1.6 120hj, keskmise kütusekuluga vaid 3,2 l/100 km kohta ning CO2 emissioon on 84g kilomeetri kohta. Viimase tulemusega edastab väike-keskklassi kuuluv Peugeot 308 isegi väikeklassi konkurente Renault Clio’t ja Opel Corsa’t.

„See on suur tunnustus Peugeot brändile, kes on järjepidevalt panustamas sõidukite ökonoomsusesse ja keskkonnasäästlikusse,“ ütles Peugeot Baltic turundusjuht Kerli Maro. 

”Peugeot tootjatehas (PSA) hoiab lisaks esikohta madalaima keskmise CO2 emissiooniga kõikide autotootjate arvestuses, mille on taganud eeskätt uue põlvkonna PureTech bensiinimootorite turuletoomine ning BlueHDi diiselmootorite varustamine AdBlue süsteemidega,” lisas Kerli Maro.

„Kütusekulu teatmikuga“ saab tutvuda Maanteeameti kodulehel. https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf