Uus e-Boxer

/image/85/3/neuer-peugeot-e-boxer-kastenwagen-mit-elektroantrieb.706853.jpg

27.08.2020

Uus e-Boxer: PEUGEOT kolmas elektriline tarbesõiduk

 2019 aastal saavutas PEUGEOT kommertssõidukite müügirekordi ligi 274 000 tarnitud sõidukiga. Tarbesõidukite jätkuv müügiedu on oluline märk kategooria arendamise ja tootevaliku laiendamise jaoks. PEUGEOT tarbesõidukite elektrifitseerimine jätkub – on aeg tutvustada järjekorras juba kolmandat 100% elektrilist PEUGEOT tarbesõidukit e-Boxer.

Alates 1994. aastast on PEUGEOT Boxeri hetkel turul olevat versiooni müüdud üle 400 000 eksemplari. Nüüd, paarkümmend aastat hiljem, on aeg suureks uuenduskuuriks ning tänu pikaajalisele tarbesõidukite tootmiskogemusele on võimalik populaarset Boxerit pakkuda ka elektrimootoriga: 

  • 2 sõiduulatuse taset (kuni 200 km või kuni 340 km WLTP järgi) 
  • 2 aku mahutavuse taset (37 kWh või 70 kWh),
  • 4 kerepikkust ja 3 kõrgust,
  • kandevõime kuni 1890 kg ja kaubaruum kuni 17 m³

Kõik diiselmootoriga Boxeri eelised

Uue elektrikaubiku kandevõime on täpselt sama, mis diiselmootoriga versioonil- sõltuvalt mudeliversioonist kuni 1890 kg. Kuna akud on paigutatud põranda alla, siis ei muutu ka senine kaubaruumimaht ning vastavalt versioonile jääb see 8-17 m³ vahele. Samaks jääb ka võimalus valida kolme teljevahe pikkuse (3 m, 3,45 m ja 4,04 m), nelja erineva kerepikkuse (L1, L2, L3 ja L4) ja kolme kõrguse (H1, H2 ja H3) vahel. 

Uus PEUGEOT e-Boxer on saadaval ka tavalise ja topeltkabiiniga kaubaruumita raamautona, mis annab võimaluse autost paljude eriversioonide, nagu näiteks kastiauto, matkaauto või kasvõi saunaauto ümberehitamiseks. Eleltriline raamauto pakub aga veelgi rohkem mänguruumi eriotstarbeliste sõidukite valmistamiseks.

Uues elektikaubikus on funktsionaalne armatuurlaud koos arvukate hoiuruumidega ning käigukasti asemel on sõiduki liigutamiseks kolm eraldi nuppu.

Spetsiaalne ekraaniga tahavaatepeegel kuvab teavet sõiduki aku laetuse taseme, sõiduulatuse ja sõidurežiimi kohta. e-Boxeri standardvarustusest leiab tagumised parkimisandurid, manuaalse kliimaseadme, automaatsed esituled ja vihmaanduriga klaasipuhastid, elektrilised soojendusega küljepeeglid ning Bluetooth-ühendusega helisüsteemi, mida saab juhtida nii 5-tolliselt ekraanilt kui ka roolilt. 

Lisavarustusena on saadaval navigatsioonissüsteem 9-tollise puutetundliku ekraaniga, tagurduskaamera, hädapidurdussüsteem, reahoidmisabi, kiiruspiirangu- ja hoiatusmärkide tuvastus, lähi- ja kaugtulede automaatlülitus, pimeala jälgimissüsteem, püsikiiruse hoidja, veojõu kontrollsüsteem Grip Control, mäest laskumise abi ning LED päevasõidutuled.

100% elektriline

Uue PEUGEOT e-Boxeri elektrimootor on maksimaalse võimsusega 90 kW (122 hj) ja maksimaalse pöördemomendiga 260 Nm. Jõuülekanne on varustatud aku laadimise mehhanismiga, mis käivitatakse nii gaasipedaali vabastamisel kui ka pidurdamise ajal. E-Boxeri  maksimaalne sõidukiirus on 110 km/h (4-tonniste versioonide puhul 90 km/h). 

Sõiduki akude paigutus põranda all tagab jäikuse ja samasuguse sõidukogemuse nagu diiselmootoriga versioonidel tänu optimaalsele kaalujaotusele. 

PEUGEOT e-Boxeri L1 ja L2 kerepikkuse versioonid on saadaval 37 kWh akuga, mille sõiduulatus on kuni 200 km WLTP järgi ning L3 ja L4 versioonid (nagu ka L2 raamauto eriversioon) on varustatud 70 kWh akuga, mille sõidululatus on kuni 340 km (WLTP)

Uue elektrikaubiku standardvarustuses on 22 kW kolmefaasiline pardalaadija, mis vastab erinevatele kasutusvõimalustele ning kodu või töö jaoks mõeldud laadimislahendustele.

Eeldatavad laadimisajad on järgmised:

  • 50 kW kiirlaadija laeb 37 kWh aku 80%-ni umbes 45 minutiga ja 70 kWh aku puhul kulub selleks umbes 1,5 tundi.
  • 22 kW Wallbox seinalaadijaga on 37 kWh aku täislaadimiseks kuluv aeg 2 tundi ja 70 kWh aku puhul 4 tundi.

Uus PEUGEOT e-Boxer tuleb Euroopas turule käevoleva aasta lõpus.