TURVALISUS

Nutikas ja uuenduslik 508 SW sisaldab mitmesugust varustust, mis on välja tööatud ohutuse suurendamiseks ja meelerahu tagamiseks sõitmise ajal.

/image/13/2/peugeot_508_2014_251_fr_img.15132.jpg

TAGURDUSKAAMERA

Tagurduskaamera aktiveeritakse automaatselt siis, kui tagurpidikäik sisse lükatakse.

Kaamera võimaldab juhil manööverdamist suurel puuteekraanil jälgida, mistõttu on parkimine ohutum ja lihtsam.

/image/13/3/peugeot_508sw_2014_050_fr.15133.jpg

PARKIMISABISÜSTEEM JA PIMEALADE JÄLGIMISSÜSTEEM

Eesmine ja tagumine parkimisabisüsteem kasutab audiovisuaalset graafikat, et teavitada juhti auto ja objekti vahele jäävast vahemaast.

Tänu neljale eesmisel ja tagumisel põrkeraual paiknevale andurile võimaldab pimealade jälgimissüsteem (kohustuslik koos eesmise parkimisabisüsteemiga) juhti õigeaegselt hoiatada, kui liikumise ajal satub pimedasse nurka mõni teine sõiduk: lähimal küljepeeglil süttib juhti hoiatav oranž märgutuli.

PEUGEOT CONNECT SOS

Peugeot Connect hoolitseb teie eest õnnetuste korral. Süsteem teavitab hädaabiteenistust kohe, kui auto turvapadjad või turvavöö pürotehniline pinguti aktiveeritakse. Hädaabikõne võib teha ka käsitsi, vajutades selleks armatuurlaual olevat SOS-nuppu. Sõiduki asukoht tuvastatakse ning koheselt võetakse ühendust sobiva hädaabiteenistusega.

VÄRVILINE INFOEKRAAN

/image/10/8/508_2010_111_fr_img.15108.jpg

Infoekraani abil saate hinnata sõitmisega seotud olulist infot ilma silmi teelt tõstmata — seda kõike võimalikult ohutu sõidu huvides.

Juhi nägemisväljas asuvale sissetõmmatavale infoekraanile kuvatakse värviliselt peamised sõitmisega seotud andmed. Nii hoiab süsteem teid pidevalt kursis sõiduki kiiruse ning püsikiirushoidiku ning navigatsioonisüsteem juhistega.

TÄIENDAVAD SÕIDUTULED

Kui autol põlevad alla 40 km/h kiirusel lähi- või päevatuled, süttivad kurvides lisaks ka eesmised udutuled. Lisavalgustus on eriti oluline näiteks siis, kui sõidate linnas, ristmikel, väga kurvilistel teedel või kui sooritate parkimismanöövreid.

ELEKTRILINE SEISUPIDUR

Elektrilisel seisupiduril on kaks funktsiooni: see rakendub automaatselt kohe mootori seiskumisel ja väljasuremisel ning vabaneb automaatselt gaasipedaalile vajutades. Koos elektrilise seisupiduriga kasutades hoiab kallakult paigaltvõtuabi funktsioon Hill Assist auto hetkeks (2 sekundit) paigal, kui sõiduk asub kallakul.

ESP

Tänu elektroonilise stabiilsuskontrolli (ESP) trajektoori kontrollsüsteemile on Peugeot 508 SW hea juhitavusega ja turvaline. Aktiivne ohutussüsteem hõlmab endas mitmeid erinevaid funktsioone: rataste blokeerumist välistav pidurisüsteem (ABS), libisemisvastane kontroll (ASR), elektrooniline pidurdusjõu jaotus (EBV ja CBC), avarii-pidurdusabi süsteem (EBA), mootoriga pidurdamise regulatsioon (MSR) ja nutikas veojõukontroll, funktsioon, mis võimaldab juhil optimeerida sõiduki protsesse oludes, mis muudavad teel püsimise ebakindlaks.

ÕHKPADJAD

Kokkupõrke korral kaitsevad reisijaid 6 turvapatja: 2 eesmist ja 2 tagumist turvapatja ning 2 eesmist ja tagumist turvakardinad.