Finantseering - juriidiline teave

Intress

Intress on tasu, mida maksate krediidi kasutamise eest ning selle määr sõltub peamiselt teie maksevõimest ja varasemast maksekäitumisest, lepingu tingimustest ja tagatistest. Intressimäär on näidatud lepingus. Ajavahemik, mille tagant EURIBORi suurus võib muutuda, sõltub sellest, millise perioodi EURIBOR on lepinguga valitud. Nt 6 kuu EURIBORi korral fikseeritakse iga kuue kuu tagant uus EURIBORi suurus ning intressimäär võib iga poole aasta möödudes suureneda või väheneda. Kui muutub intressimäär, muutub ka liisingumakse suurus, mis võib tähendada suuremat kulu liisingumaksete tagastamisel.

Kapitalirent

Kapitalirendi puhul tasute liisinguperioodi kestel sõiduki hinna koos intressidega ning kõikide maksete tasumise järel saate sõiduki omanikuks. Kui soovite jätta liisinguperioodi lõppu suurema makse (jääkväärtuse), on võimalik igakuiselt tasuda väiksemaid liisingumakseid, kuid sellisel juhul peate liisinguperioodi lõpus sõiduki omanikuks saamiseks tegema jääkväärtuse võrra suurema osamakse. Kapitalirendi kestvus võib olla 12- 72 kuud. 

Kasutusrent

Kasutusrendi puhul ei tule teil tasuda kogu sõiduki hinda, vaid liisinguperioodi lõppu jääb kokkuleppeline jääkväärtus, mida liisingumaksetega tasuma ei pea. Kasutusrendiga võivad kaasneda piirangud liisingusõiduki kasutamisel (nt läbisõidupiirang). Samas võib kasutusrendi tüüpi liisingulepingu lõppemine pakkuda teile erinevad valikuvõimalusi, nt kasutusperioodi pikendamise taotlemist või sõiduki tagastamist, kokkuleppel müüjaga väljavahetamist või selle omanikuks saamist.

Peugeot Liising teave

Peugeot Liising finantseerijaks on AS SEB Liising. Liisinguperioodil peab liisitud sõidukil olema kasko- ja liikluskindlustus. Kindlustamise kulusid ning võimalikke vara registreerimiskulusid, riigilõive ja hindamisakti tasu ei ole kulukuse määras arvesse võetud.

Esitatud Intressimäärad koosnevad liisinguperioodi lõpuni fikseeritud marginaalist (näiteks 1,9%) ja iga 6 kuu järel muutuda võivast 6 kuu euriborist (mis 30.05.2016 oli – 0,146 % (euribori negatiivne väärtus loetakse intressi arvutamisel võrdseks nulliga)).

Tegemist on finantsteenusega. Tutvu tingimustega www.seb.ee/liising. Lisakonsultatsiooni saad lähimast SEB kontorist. Soovitame enne iga finantsteenuse lepingu sõlmimist tutvuda hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel pidada nõu asjatundjaga.