Bolt Drive'i autopargi lemmikud

bolt

Bolt Drive'i autopargi uued lemmikud

536 Peugeot'd Balti riikides

Bolt alustas lühiajalise autorenditeenusega Eestis veidi üle kahe aasta tagasi ja eelmisel sügisel sisenes Eesti tehnoloogiaettevõtte Läti turule. Teenuse populaarsusele toetudes on Bolt Drive´i tänavune eesmärk oma autoparki kolmekordistada ja seda toetab hiljutine laienemine Leedu turule.

Peugeot on Bolt Drive´i autoparki panustanud kokku 536 sõidukiga, millest 255 asuvad Vilniuses, 175 Riias ja Tallinna tänavatele on lisandunud 106 prantsuse automargi erinevat mudelit. 

Bolt Drive'i uutest rendiautodest moodustavad suure osa Peugeot 208, 2008 ja 3008 mudelid, mis on ühed kõige nõutumad Euroopas. Peugeot 208 oli eelmisel aastal Euroopa Liidus enimmüüdud mudel, Peugeot 2008 on populaarsuselt kolmas B-segmendi väike linnamaastur ning 3008 on C-segmendi linnamaasturite müügitabelis viiendal kohal.

Konkurentsikeskkond loob kliendile hea tootevaliku

bolt

Eestis tegutsevad autojagamisettevõtted võitlevad klientide nimel mitte ainult konkurentidest paremat hind pakkudes, vaid ka kõrgema klassi mudelitesse investeerides. Uued lisandunud mudelid on parema turva- ja mugavusvarustusega. Isegi kõige madalama minutihinnaga Peugeot 208 on varustatud automaatse hädapidurduse, püsikiirusehoidja, liiklusmärkide tuvastamise süsteemi ja sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteemiga.

Lühiajalist renti pakkuvad ettevõtted võtavad arvesse enamat kui vaid numbreid ja oluline on ka autovaliku eksklusiivsus, mis soosib kasutama laiema ning parema valikuga ettevõtte teenuseid.

„Ma arvan, et inimesed valivad autosid silmadega. Peugeot' uus põlvkond on stiilne ja ilus. Need tõesti püüavad pilke ja inimene, kes sellist mudelit tänaval näeb, tahab sellega sõitma minna. Konservatiivsed autod sellist tunnet ei tekita. Kuigi eksklusiivsete autode rendiparki valimine on julge otsus, on see ettevõttele turunduse vaatepunktist kasulik. Näiteks on võimalik klientidele reklaamida, et igapäevased sõidud on meeldivad, mitte tüütud," selgitas CarVertical kommunikatsioonijuht Matas Buzelis.

Likviidsus on olulisem kui alghind

bolt

Lihtsa loogika kohaselt peaksid lühiajalist autorenti pakkuvate ettevõtete autopargis domineerima odavad ja tavalised autod, kuid Baltimaades on olukord hoopis teistsugune. Valikus on rohkesti kõrgema klassi sõidukeid ja hästi varustatud kesk- ja tippklassi mudeleid, samas kui odavamaid mudelid tuleb tikutulega taga otsida.

Autode ajaloo kontrollimisega tegeleva ettevõtte CarVertical kommunikatsioonijuht Matas Buzelis selgitas, et suundumus kallimate sõidukite poole on tingitud likviidsusest ehk sellest, kui lihtne on autot hiljem maha müüa. See reegel on tema sõnul üsna universaalne – ka eraisikud, kes võtavad auto liisingusse, on huvitatud sellest, et sõiduki saaks kunagi võimalikult kõrge hinna eest edasi müüa. Selle võimaluse tagavad luksuslikumad, populaarsemad või paremini varustatud mudelid.

„Ma arvan, et kui ettevõtted valiksid lihtsaid odavaid luukpärasid, siis oleks neid raske müüa ja osa investeeringust tagasi saada. Näiteks lühirendiks pakutavad Peugeot'd on keskmisest paremini varustatud ja järelturul kergemini realiseeritavad” jagas turuekspert oma tähelepanekuid.

Lühiajalise rendi pakkujate tegevus on kasulik ka automüüjatele. Tulevased uue auto ostjad saavad tänu rendiautodele proovida ja võrrelda erinevaid mudeleid pikema aja jooksul, sest rendifirmad pakuvad võimalust auto rentida päevaks, nädalavahetuseks või isegi terveks nädalaks.