Peugeot laetavad hübriidmootorid

24.09.2018

Peugeot toob turule laetavad hübriidmootorid

Peugeot toob turule uued laetavad (plug-in) hübriidmootorid, millest nelikveoline HYBRID4 on mõeldud linnamaasturile Peugeot 3008 ning esiveoline HYBRID kupee-sedaanile Peugeot 508 ja universaalkerega 508 SW’le. Uute hübriidmootoritega automudeleid saab Eestis soetada alates järgmise aasta 4. kvartalist.

Peugeot uued plug-in hübriidid parandavad sõidukogemust tänu elektriajami nullheitmetele (ZEV), nelikveolise HYBRID4 tõhususele, sportrežiimi jõulisusele ja hübriidrežiimi mitmekülgsusele. Vastavalt sellele, kas sõidetakse maanteel, linnas või maastikul, saab valida esi- või nelikveolise veoskeemi, 225- või 300-hobujõulise mootori ning kupee-sedaani, universaali või linnamaasturi vahel.

Nii HYBRID kui ka HYBRID4 elektriajamid on laetavad ning sisaldavad 1,6-liitrist PureTech bensiinimootorit koos lisastarteri ja –generaatoriga ning erilist jahutust. HYBRIDi bensiinimootori võimsuseks on 180 hobujõudu, HYBRID4-l 225 hobujõudu.

PureTech mootor on ühendatud uue e-EAT8 8-käigulise automaatkäigukastiga, mis on spetsiaalselt mõeldud Peugeot PLUG-IN HYBRID mootoritele. Käigukastiga ühendatud 110hj/80kW elektrimootor kannab oma jõu esisillale. Elektrilise ja sisepõlemismootori veojõu sujuvaks ja märkamatuks ümberlülitamiseks kasutatakse käigukastis hüdrotrafo asemel mitmekettalist märgsidurit. See lahendus tõstab jõuallika maksimaalset pöördemomenti 60Nm võrra, parandades auto sooritusvõimet.

HYBRID4 versioonidel on multilink tagavedrustus integreeritud 110hj/80kW elektrimootoriga. Tagaveo lisamine ei mõjuta auto kasutusomadusi ja pakiruumi kasutatavust.

Mõlema mootoriversiooniga paigutatakse tagaistmete alla kõrgepinge liitiumioonaku, mille mahtuvus on HYBRID mootoriga 11,8 KWh ja HYBRID4 mootoriga 13,2 KWh. Aku võimaldab sõita WLTP testimismeetodi kohaselt kuni 50 kilomeetrit (60 kilomeetrit NEDC testimismeetodi järgi). Et mootori töö oleks võimalikult vaikne, on vaikimisi sõidurežiimiks nullemissiooniga elektriajam, kui aku täituvus võimaldab seda kasutada. Elektriajam lubab sõita kiirusega kuni 135 km/h enne, kui bensiinimootor tööjärje üle võtab.

Sõidukijuht saab aktiveerida uue pidurdamisfunktsiooni, mis võimaldab aeglustada liikumist ilma piduripedaali vajutamata. Kui mootor näiteks allamäge sõites pidurdab või kui juht piduripedaali vajutab, laeb kõrge energiatõhususega i-Boosteri pidurisüsteem akut.

Uus e-SAVE funktsioon võimaldab reserveerida elektrienergiat näiteks 10 või 20 kilomeetri läbimiseks või kogu akumahu ulatuses. See võimalus on lihtsasti aktiveeritav puuteekraanilt.

Aku täislaadimiseks kulub 3,3-kilovatise ja 8-amprise tavalaadijaga 8 tundi, 14-amprise Green'up® tugevdatud pistikuga laadijaga 4 tundi ning 6,6-kilovatise ja 32-amprise Wallbox laadijaga vähem kui 2 tundi. Laetuse taset näitavad laadimispesa ümber paiknevad värvilised indikaatorlambid. Laadimispesa ise on diskreetselt paigutatud vasakule tagatiivale.

Peugeot PLUG-IN HYBRID mootorid pakuvad mitut uut sõidurežiimi, näiteks vaikne ja 100% elektriline Zero Emission, meeliülendava jõudlusega kogu energiat rakendav Sport, mitmekülgne Hybrid, nelikveoline 4WD(Peugeot 3008 HYBRID4) ning Hybrid režiimi ja elektrooniliselt kontrollitavat vedrustust ühendav Comfort(uus Peugeot 508 HYBRID). Olenevalt aku laetusest pakuvad kõik need režiimid 100% elektriajamiga sõitu.

Uutele hübriidmootoritele on kohandatud ka Peugeot i-Cockpiti® puuteekraan ja näidikuteplokk, kuvades juhi nägemisulatuses sõidurežiimi, aku laetuse taset, sõiduulatust elektriajamiga ning muud infot, mida juht soovib. Lisaks kuvatakse loomulikult ka kütusetaset ning maksimaalselt sõiduulatust bensiinimootoriga. Puuteekraan sisaldab hübriidmootori menüüd, kus näidatakse energiavoogu, kütuse- ja energiatarbimise andmeid, lähimaid tanklaid ja laadimisjaamu jne.

HYBRID4 mootor kiirendab 100 kilomeetrini tunnis 6,5 sekundiga. Nelikveoline režiim pakub parimat sõidukogemust maastikul ning väga head juhitavust maanteel, olgu see siis mudane, lumine või käänuline. 300-hobujõulise mootori õhku paisatav CO2 heitmekogus on turu parimal tasemel, ulatudes WLTP mõõtemetoodika kohaselt vähem kui 49 grammini kilomeetri kohta. Sama madal on ka HYBRID versiooni heitmekogus.

Peugeot

Peugeot bränd toob klientideni ergutava ja rahuldust pakkuva sõidukogemuse, sujuva disaini ning kompromissitu kvaliteedi. Ettevõttel on üle 10 000 müügisalongi ligikaudu 160 riigis üle maailma, mis kasvatasid eelmisel aastal müüki 10,4% enam kui 2,1 miljoni sõidukini. Peugeot alustas autode tootmist 1889. aastal. Käesoleval aastal võideti Peugeot 3008DKR Maxil Dakari ralli ning alustati tehasemeeskonnana võistlemist FIA rallikrossi maailmameistrivõistlustel.