Uus panoraamekraaniga I-Cockpit

new i-Cockpit

PEUGEOT avalikustas

uue 21-tollise panoraamekraaniga i-Cockpiti

PEUGEOT tõi avalikkuse ette uue panoraamse i-Cockpiti, mis kehastab brändi metamorfoosi. Muljetavaldavat tehnoloogiat esitletakse esmakordselt margi enimmüüdud linnamaasturi 3008 pardal, mis tuuakse avalikkuse ette septembris.

Muljetavaldav 21-tolline ekraan

Tulevase PEUGEOT 3008 uue põlvkonna PEUGEOT i-Cockpit sisaldab muljetavaldavat 21-tollist kõrglahutusega kumerat panoraamekraani, mis justkui hõljub näidikulaua kohal, uut kompaktset rooliratast ja i-Toggles’i nime kandvat nupulahendust. Edu ja arengute kümnendi jooksul pole i-Cockpit kunagi sellist muutust läbi elanud. 

PEUGEOT‘ soovib uuendada aluspõhimõtteid, muutes uue panoraamvaatega i-Cockpiti turul erakordseks valikuks. Eesmärk on pakkuda juhtidele ja kaassõitjatele üha suuremat sõidurõõmu, ohutust, mugavust ja heaolu.

new i-Cockpit

Üle 10 aasta toodetud ja peaaegu 10 miljonit müünud i-Cockpiti eri põlvkondadesse on kuulunud uusimad saadaolevad tehnoloogiad: digitaalne näidikuplokk, juhtmevaba ühenduvus, häälkäsklused, 3D-efektid, kohandatavad i-Toggles-nupud jne. Täna viib bränd tehnoloogia uuele tasemele kumerate servadega 21-tollise hõljuva panoraamekraaniga, mis ühendab endas tuuleklaasinäidiku ja keskse puuteekraani. 

Panoraamekraan ulatub armatuurlaua vasakpoolsest servast keskkonsoolini. Tänu reisijateruumist nähtamatule kinnitusele näib see panoraamekraan hõljuvat armatuurlaua kohal, mida rõhutab spetsiaalne leed-meeleoluvalgustus ekraani all. 

Ekraani paigutusega on silmas peetud optimaalset ergonoomikat ja see on kergelt juhi poole kaardus, olles samal ajal paremal pool istuvale kaasreisijale suurepäraselt ligipääsetav. Kompaktse rooli kohal panoraamekraani vasakul pool kuvatakse kogu sõiduga seotud info (kiirus, tahhomeetri näit, sõiduabiliste tegevus, energiavoog jne).

Panoraamekraani paremal pool, armatuurlaua keskel, on puuteekraan ligipääsetav nii juhile kui ka kaassõitjale. Seda saab kasutada kliimaseadme, navigatsiooni, meedia, ühenduvussüsteemide jms haldamiseks.

Taasleiutatud arhitektuur ja ergonoomika

new i-Cockpit

Uuel i-Cockpitil on uudne arhitektuur. Paigutus parandab puuteekraanile juurdepääsu ja ekraanil kuvatava teabe nähtavust.

Armatuurlaua keskosas asuvad i-Toggles-nupud. Need on täielikult kohandatavad puutetundlikud nupud, mida saab programmeerida nii, et need tagaks kiire juurdepääsu kasutaja kümnele lemmikfunktsioonile, olgu nendeks siis lemmikkontaktile helistamine, salvestatud sihtkohta navigeerimise alustamine, raadiojaama kiirvalik, kliimaseadme seadistamine kasutajale ideaalsele temperatuurile jne.

Keskkonsool on õhuline ja paigutus jätab rohkem ruumi hoiulaegastele ja telefoni juhtmevabale laadimisele. Automaatkäigukasti valits asub nüüd roolist paremal, käivitusnupu kõrval. Ergonoomiline paigutus võimaldab lihtsat juurdepääsu mootori käivitamisele ja käigu lülitusele ühe intuitiivse liigutusega.

Uus rool

new i-Cockpit

Kompaktne rool on alati olnud PEUGEOT i-Cockpiti põhielement ning seda on nüüd põhjalikult ümber disainitud, et anda veelgi paremat sõidutunnetust ja mugavust. Loomulikult on rool jätkuvalt kompaktne, kuid sellel on nüüd moodsam disain: keskosa on veel väiksem ja rooli kodaratest n-ö eraldatud, et saavutada sama hõljuv efekt nagu panoraamekraanil.

Uuel kompaktsel roolil asuvad puutetundlikud juhtnupud teevad vajutamisel kasutaja ergonoomika huvides tuntava klõpsatuse. Juhi sõrmed tuvastatakse automaatselt, kuid nupud aktiveeritakse ainult vajutamisel, et vältida juhuslikest liigutustest tulenevaid valesignaale. Uus i-Cockpit võtab kasutusele kaks uut õhukest ja elegantset nuppu rooli taga.

Kvaliteetne tehnoloogiline sõitjateruum

new i-Cockpit

Koos hõljuva ekraaniga toob auto veetlust ja tehnoloogilist iseloomu esile meeleoluvalgustus, mis katab kogu armatuurlaua ja uksepaneelid. Valgustus peegeldub ehtsast alumiiniumist viimistlusel ning on kohandatav kaheksas erinevas värvitoonis.

Salongis kasutatud tekstiilid koos alumiiniumviimistlusega loovad ainulaadse kvaliteetse materjalide kombinatsiooni.