Peugeot E-Lion projekt

Peugeot E-Lion

PEUGEOT E-LION PROJEKT

VIIS UUT ELEKTRIAUTOT JA TÄIESTI UUS LÄHENEMINE

Vastusena pidevalt muutuvatele vajadustele tõi Peugeot hiljuti avalikkuse ette E-Lion projekti, mis hõlmab lisaks elektrifitseerimise tehnilisele poolele ka viiel reeglil põhinevat terviklikku ja tulevikku vaatavat lähenemist järgmise põlvkonna autode loomiseks.

Uue filosoofia keskmeks on: 

  • Stellantise toodete ja teenuste ökosüsteem
  • kliendi terviklik kasutuskogemus alates laadimisest kuni ühenduvuseni
  • eesmärk jõuda 2025. aastaks 100% elektrilifitseeritud mudelivalikuni
  • tõhusus ehk maksimaalne jõudlus minimaalse energiakuluga
  • süsinikneutraalsus aastaks 2038

Tänase seisuga on Peugeot end ambitsioonikate eesmärkide saavutamiseks vastavale kursile seadnud ning juba sellel aastal saab kogu mudelivalik elektrifitseerituks. 2025. aastaks on kogu Peugeot’ mudelirivi elektrifitseeritud ning uue kümnendi alguseks on kõik Euroopas müüdavad Peugeot’ sõidukid 100% elektrilised.

VIIS UUT ELEKTRIAUTOT KAHE AASTAGA

Peugeot E-Lion

Järgmise kahe aasta jooksul esitleb Peugeot viit uut elektriautot: e-308, e-308 SW (esimene Euroopas müüdav elektriline universaal), e-408, e-3008 ja e-5008. Elektriliste 308 ja 308 SW jõuallikaks on uhiuus 115 kW (156 hj) elektriajam, mis tagab sõiduulatuseks enam kui 400 kilomeetrit (WLTP), pakkudes samal ajal omas segmendis üht madalaimat keskmist energiakulu - 12,7 kWh.

Ühtlasi toob Peugeot müügile uued 48V kerghübriidid (MHEV), tutvustades sel aastal hübriidtehnoloogiaga varustatud mudeleid: 208, 2008, 308, 3008, 5008 ja 408. Peugeot Hybrid 48V süsteem ühendab uue põlvkonna 100 hj või 136 hj PureTech bensiinimootori, uue 6-käigulise elektrifitseeritud topeltsiduriga käigukasti (E-DCS6) ja 21 kW elektrimootori.

Tänu sõidu ajal laadivale akule suudavad hübriidsüsteemiga varustatud autod pakkuda madalamat pöördemomenti ning 15% väiksemat kütusekulu. Ligi pool linnasõitudest saab hübriidsüsteemiga varustatud C-segmendi linnamaasturiga teha ainuüksi elektri jõul. 

Aasta teises pooles jõuab avalikkuse ette ka uus e-3008. Elektrilise linnamaasturi sõiduulatus on enam kui 700 kilomeetrit ning autot veavad edasi kolm elektrimootorit. E-3008 saab olema esimene auto, mis on loodud STLA Medium platvormile. Järgmisena luuakse samale platvormile e-5008.

KESKNE ROLL JÄTKUSUUTLIKKUSEL

e-308

E-Lion projekti juures mängivad olulist rolli tootedisain, tehnoloogilised uuendused ning tootja eesmärk saavutada 2038. aastaks süsinikuneutraalsus. Uusi sõidukeid luuakse Stellantise platvormidele, võimaldades uusi lahendusi disainida juba olemasolevate lahenduste baasile. Koostöö maailma juhtivate ettevõtetega – näiteks Amazoni ja Foxconniga – tagab, et kõiki tehnoloogiad rakendatakse alati tipptasemel kasutuskogemust silmas pidades.

Peugeot plaanib kahe järgmise põlvkonna sõidukitega vähendada oma globaalse soojenemise potentsiaali neli korda. Juba on alustatud hanke- ja tarneahela strateegia ülevaatamisega ning autode tootmiseks kasutatavate materjalide vahetamisega jätkusuutlikumate vastu. Näiteks kasutatakse järgmise põlvkonna sõidukites kergeid istmeid ja ümbertöödeldud valuvelgi.

Stellantise ülemaailmse toodete elutsükli strateegia põhirõhk on toodete võimalikult pikal kasutamisel ja vähesel utiliseerimisel. Kui praeguste sisepõlemismootoriga autode keskmine eluiga on umbes 15 aastat, siis tulevikus ulatub elektriautode keskmine eluiga 20–25 aastani.

408

Selle saavutamiseks pöörab Peugeot erilist tähelepanu sõiduki komponentide taastamis- ning ümbertöötlemisvõimalustele. Seega võib oodata uuenduslikke lahendusi, mis võimaldavad auto väljavahetamise asemel värskendada konkreetseid auto detaile, näiteks istmepolsterdust. Olulist tähelepanu pööratakse ka kõigele digitaalsele, seega on olulisel kohal süsteemidele uuendamised. Regulaarseid värskendusi saavad nii HMI, valgustuslahendused kui ka muud tarkvarapõhised komponendid.

 

Ringmajanduse põhimõtted näevad ette, et loobume “võta, kasuta ja viska ära” lähenemisest. Taaskasutus on oluline ka Stellantise jaoks, mistõttu järgitakse selle põhiteese nii sõidukite arendamisel – et need kauem kestaksid ja et neis kasutataks võimalikult palju ringlusse võetud materjale – kui ka kogu auto elutsükli vältel. Tähelepanu all on nii see, kuidas sõidukeid ja nende osi parandatakse, taastoodetakse ja taaskasutatakse kui ka see, kuidas komponendid lõpuks uuesti ringlusse võetakse. Olulisel kohal on sõidukite ümber- ja retroehituse programmid, mille eesmärk on pikendada elektriautode eluiga.