Peugeot esitleb ideeautot Instinct Concept

/image/74/7/peugeot-instinctconcept-2702styp018a.170747.jpg

28.02.2017

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT

 

Peugeot esitleb Genfi autonäitusel ideeautot PEUGEOT INSTINCT CONCEPT, mis illustreerib nägemust isesõitvast autost.

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT näol on tegemist ideeautoga, mis oma sportliku ja dünaamilise silueti all peidab uudseimat tulevikutehnoloogiat ning 300-hobujõulist hübriidajamiga mootorit (PHEV). INSTINCT CONCEPT võimaldab sõita ilma juhi sekkumiseta, kuid alles on jäetud ka võimalus auto klassikaliseks juhtimiseks. Autol on neli erinevat sõidurežiimi: kaks aktiivset sõidurežiimi (Drive Boost või Drive Relax) ning kaks isesõitvat režiimi (Autonomous Sharp või Autonomous Soft). Igal juhul valib sõidurežiimi sõiduki juht ise, kasutades aga isesõitvas režiimis käsklusi jagades keskkonsoolis paiknevat seadet i-Device, mis asendab rooli ja pedaale. Auto igas LED esitules on peidus pisikesed kaamerad, mis skaneerivad ümbrust ja teepinda ning jagavad infot erinevate juhiabi süsteemidega.

PEUGEOT Responsive i-Cockpit® - multifunktsionaalne ja intuitiivne juhikoht, mis kohaldub vastavalt valitud sõidurežiimile. Keskkonsoolil on kõrvuti 9.7 tollise ekraaniga juhtseade i-Device, mille kaudu saab anda autole käsklusi. Auto suudab õppida tundma sõidukijuhi käitumist ning selle järgi seadistada sõidustiili pakkudes juhile meelepärast muusikavalikut, auto töörežiimi ja ka mugavusseadeid salongis.

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT suudab lugeda infot juhi nutiseadmetelt (nutikell, telefon, sotsiaalmeedia kanal jpm) ning pakkuda seadmetest loetud info põhjal sobivat salongi miljööd ja sõidustiili. Näiteks peale trenni viib auto oma juhi koju rahulikus sõidurežiimis. Lisaks suudab auto  hoolitseda juhi õigeaegselt sihtpunkti jõudmise eest nutiseadmest saadud info põhjal. Ühtlasi saab auto infosüsteemiga sünkroniseerida koduseid nutiseadmeid (nutiteler, personaalarvuti, kodu üldine juhtseade jpm). Juhi ülesanne on vaid juhi kehakuju järgi seadistuvasse istmesse vajuda ning soovi korral mugavalt puhates järgmisesse sihtkohta sõita.

“Isesõitvat autot disainida oli väga põnev väljakutse,” sõnas Peugeot peadisainer Gilles Vidal. “Ühendada oli vaja aktiivne sõidustiil isesõitva autoga. Kokkuvõttes valmis tõelist sõidurõõmu pakkuv isesõitev auto,” lisas Vidal.