SISU JUURDE
 
 
 

1.2.2024

 

PEUGEOT’ MUDELIRIVIS ON VARSTI 12 ERINEVAT ELEKTRIAUTOT

 

PEUGEOT täiendas elektriautode mudelirivi. Saadaval on kaksteist erinevat elektriautot, sealhulgas üheksa sõiduautot. See on Euroopa peavoolumarkide seas kõige laiem valik.

 

Prantsuse ettevõte tutvustas ka uue PEUGEOT E-3008 klientidele mõeldud enneolematut garantiiprogrammi. Garantii kannab nime „PEUGEOT Allure Care“ ja hõlmab kõiki elektrilisi ja mehaanilisi elemente kuni 8 aastaks või 160 000 km-ks. PEUGEOT’st saab seega esimene Euroopa automark, mis annab ühele oma mudelitest nii ulatusliku katvusega garantii. Garantii hakkab esilagu kehtima Euroopa suurematel turgudel: Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Suurbritannias, Saksamaal, Austrias, Portugalis, Belgias, Madalmaades, Luxembourgis ja Poolas. Balti riikides kehtib kõikidele Peugeot sõidukitele garantii 5 aastat läbisõidupiiranguta.

 

Linda Jackson, PEUGEOT‘ tegevjuht: „E-Lion projektiga mobiliseerib PEUGEOT kogu oma tehnoloogilise oskusteabe ja meeskondade loovuse, et võimaldada kõikidele klientidele juurdepääsu jätkusuutlikule liikuvusele. Liidritena selles vallas tahame olla teerajajateks. See on uskumatult tänuväärne ülesanne.“

 

Kuni 8 aastat või 160 000 km garantiid

 

Oma toodete kvaliteedis kindlana, annab PEUGEOT uue E-3008 klientide käsutusse meelarahu tagava kliendiprogrammi PEUGEOT Allure Care. See katab garantiiga kuni 8 aasta või 160 000 km jooksul elektrimootori, laadija, jõuajami ning peamised elektrilised ja mehaanilised komponendid.

 

Kliendiprogramm aitab kiirendada kõige uuema põlvkonna elektriautode kasutuselevõttu, tagades klientidele üleminekuks vajalikku meelerahu. PEUGEOT Allure Care kehtib lisaks PEUGEOT‘ poolt kõigile oma elektrisõidukite akudele pakutavale garantiile, mis kestab samuti 8 aastat/160 000 km.

 

Euroopa suurtel turgudel käivituva kliendiprogrammiga on PEUGEOT esimene Euroopa mark, mis annab ühele oma mudelitest nii ulatusliku katte. Allure Care kate aktiveeritakse automaatselt 2 aastaks või 25 000 km läbimiseks pärast iga PEUGEOT‘ võrgustikus teostatud hooldusteenust.

12 elektrilist mudelit

 

Täielikult uus elektrisõidukite valik koosneb nüüd järgmistest mudelitest: PEUGEOT E-208, E-2008, E-308, E-308 SW, E-3008, E-Rifter, E-Traveller, E-Partner, E-Expert, E-Boxer. 2024. aastal täieneb PEUGEOT‘ 100% elektriline valik veelgi kahe uue mudeliga: E-408 ja E-5008.

 

9 sõiduauto ja 3 tarbesõidukiga on margil kõigist Euroopa laiatarbe-autotootjatest kõige ulatuslikum elektrisõidukite valik.

 

2023. aastal oli PEUGEOT E-208 ja E-2008-ga Euroopas B elektrisegmendis juhtiv tootja. Prantsuse mark on ka Euroopa liider heitmevabade kergtarbesõidukite müügis.

 

Reageerides klientide vajadustele ja muredele

 
Klientide vajaduste rahuldamiseks on PEUGEOT pühendunud turu parimal tasemel sõiduulatuste pakkumisele. Näiteks seab uus E-3008 oma segmendis uue rajatähise, andes teada kuni 700 km sõiduulatusest, samas kui uus E-208 annab kindlustunnet 566 km linnasõiduulatusega.

ChatGPT saabub i-Cockpiti

 

PEUGEOT viib kliendikogemuse, mis on üks E-Lioni – margi elektrifitseerimise ja jätkusuutlikkuse – projekti viiest tugisammast, veelgi kaugemale, pakkudes ChatGPT tehnoloogiat kogu sõiduautode ja tarbesõidukite mudelirivi ulatuses (enne laiemat kasutuselevõttu viiel pilootturul alates 2024. aasta teisest poolest). Tuntuim generatiivse tehisintellekti mudel on integreeritud PEUGEOT i-Cockpitti ja sellest saab OK PEUGEOT häälassistendi vahendusel tõeline kaaslane, kes suudab vastata lugematutele küsimustele mis tahes teemadel.

 

Kui OK PEUGEOT häälassistent on aktiveeritud, peate lihtsalt esitama oma päringu, et ChatGPT vastaks. Generatiivne tehisintellekt võib anda vastuseid konkreetsetele küsimustele, näiteks soovitada linnas vaatamisväärsusi, neid tutvustada ja navigatsioonisüsteemiga kooskõlastatult kohale juhatada, kuid see võib ka reisijatega suheldes teekonda elavdada, andes loovusele vabad käed.

 

ChatGPT pilootprojektiga alustatakse Prantsusmaal, Suurbritannias, Hispaanias, Saksamaal ja Itaalias.

Roll ringmajanduses

 

STELLANTISe lahendustel põhineva tervikliku ökosüsteemi loomine on E-Lion projekti teine tugisammas. STELLANTISe grupp arendab ringmajandust, mis põhineb taastootmisel, parandamisel, taaskasutamisel ja ringlussevõtul.

 

PEUGEOT on osa lähenemisviisist, mille puhul kasutatakse vähem materjale – ja säästvamaid materjale –, pikendades nende kasutusiga ja tagades taaskasutamise eluea lõpus. Näiteks uus PEUGEOT E-3008 koosneb 23% ulatuses taaskasutatud materjalidest, sealhulgas teras ja polümeerid.

 

Oma eluea lõppu jõudnud sõidukite ringlussevõtu tagamiseks Euroopas on STELLANTIS loonud Sustainera Valorauto, mis on ühisettevõte Euroopa ringlussevõtu liidri Gallooga. Sustainera Valorauto pakub professionaalidele ja eraisikutele terviklikku lahendust, mis hõlmab sõidukite kogumist ja demonteerimist, elujõuliste osade taastamist, renoveerimist ja turustamist ning materjalide taaskasutust.

 

STELLANTIS lõi veel ühe ühisettevõtte, mis on spetsiaalselt pühendunud elektriautode akude ringlussevõtule Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Ettevõte kasutab Orano uuenduslikku vähese süsinikdioksiidiheitega tehnoloogiat, mis võimaldab märkimisväärselt liitiumioonakudest materjale kätte saada.

KÕIK UUDISED