SISU JUURDE
Uus PEUGEOT E-RIFTER
7.11.2023
Do you want to receive our newsletters?  Sign up

Uus PEUGEOT E-RIFTER

 elurõõmus mitmeotstarbeline vabaajasõiduk

 

PEUGEOT’ mudelivalikule omaselt viib ka E-RIFTER elektrifitseerimise ja tõhususe uuele tasemele. E-RIFTER näitab paljudele erinevatele klientidele võimet pakkuda märkimisväärsel tasemel kasutajasõbralikkust ja valmisolekut põnevaks igapäevaeluks.

 

PEUGEOT’ eesmärk on olla 2025. aastaks juhtiv mark elektriliste sõidukite turul. E-RIFTER on osa PEUGEOT’ elektrimudelite valikust, kus saab olema 9 elektrilist sõiduautot ja 3 elektrilist tarbesõidukit ning mis on Euroopa tootjate seas kõige laiem elektrimudelite valik.

 

Uus E-RIFTER liigub elektrifitseerimise juhtgrupis sõiduulatusega, mis ulatub nüüd 320 kilomeetrini, optimeerides samal ajal omadusi, mis on teinud selle mitmeotstarbelise vabaajasõiduki nii edukaks: mugav, ruumikas ja modulaarne sõitjateruum, kõrgtasemel tehnoloogiline varustus, märkimisväärne sõidunauding ja atraktiivne välisilme.

 

Mitmekülgne E-RIFTER suudab kõike

 

PEUGEOT E-RIFTER on nüüd varasemast veelgi mitmekülgsem. Uued tehnoloogiad ja erakordselt hästi kohandatav interjöör suudavad täita kõik vajadused ja soovid.

Uuel E-RIFTERil on uus 10tolline täisdigitaalne näidikuteplokk, millele kuvatavat infot saab optimeerida ja kohandada, kaasa arvatud navigatsiooniinfot ning energia liikumise ja laadimise kohta käivat teavet.  Uue suure 10tollise keskse puuteekraani vahendusel saab seada audio- ja navigatsioonisüsteemi. Samuti vajab esile tõstmist uus väike, nahaga kaetud, nuppudega ja soojendusega rool – PEUGEOT’ väike rool on sõidunaudingu võti.

 

 
 
Uued tipptehnoloogiad tagavad ohutuse

 

Lai valik juhti abistavaid tehnoloogiaid: juhi väsimusest märku andev hoiatus, liiklusmärgituvastus, sõidureas püsimise abiline, automaatne hädapidurdus koos jalakäijate ja jalgratturite tuvastusega. E-RIFTERil on 18 juhiabisüsteemi, mis töötavad uuel mudelil koos adaptiivse püsikiirusehoidjaga. Parkimisabi on täiustatud 12 anduriga, mis on jaotatud esi- ja tagaosa vahel, VisioPark 180° süsteem on nüüd varustatud kõrglahutusega tagurduskaameraga.

 

 

 

Erakordne kohanemisvõime

 

Uus E-RIFTER on saadaval kahes versioonis, viie ja seitsme istekohaga ja kahes pikkuses: L1 (4,40 m) ja L2 (4,7 m). Viimase ruumikusele aitab kaasa pikenenud teljevahe. Teises istmereas on kõik kolm istet eraldi põrandale klapitavad.

 

E-RIFTERisse on lihtne asju peale ja maha laadida. Sõidukil on kaks liugust ja suur tagaluuk avatava aknaga, mis on selles segmendis ainulaadne. Akud paiknevad põranda all ega mõjuta interjööri mahutavust. Pakiruumi mahub 5-istmelise L1 versiooni puhul 775 liitrit laadituna pagasikatteni, L2 versioon mahutab allaklapitud istmete korral ja laeni laadituna kuni 4000 liitrit. Panipaiku on rohkesti, sõltuvalt versioonist kuni mahus 186 liitrit. Pikkade objektide transportimine on lihtsam tänu põrandale klapitavale kaassõitja istmele.

 

Veelgi parem tõhusus ja ühenduvus

 

Uue E-RIFTERi uued tehnoloogiad hõlmavad nii 100% elektrilisi ajameid kui ka ühenduvust.

Kõigi aegade kõige tõhusam 100% elektriline ajam

Töö sõiduki üldise tõhususe kallal on võimaldanud säilitada samasugust sooritust – tippkiirus on 135 km/h, 0–100 km/h 11,2 sekundiga, samas aga parandades sõiduulatust, mis on nüüd kuni 320 km (WLTP kombineeritud tsüklis).

 

Võimsust saab kasutada kolmes sõidurežiimis. PEUGEOT E-RIFTERi võimsus on 100 kW (136 hj) ja pöördemoment 270 Nm. Alati on saadaval kolm sõidurežiimi: Eco sõiduulatuse maksimeerimiseks, Power maksimaalse soorituse saavutamiseks täiskoormusel ja Normal. Sõiduulatust aitab optimeerida regeneratiivne pidurdussüsteem, mida saab rooli taga asuvate labade abil aktiveerida kasutamiseks kolmel tasemel.

 

Uus E-RIFTER on nüüd varustatud soojuspumbaga, mis lisab reisijatele mugavust ning aitab samas optimeerida tõhusust ning seeläbi ka sõiduulatust. 7,4 kW pardalaadijaga ja lisavarustuses saada oleva 11 kW kolmefaasilise laadijaga saab E-RIFTERi 50 kWh akut laadida sõltumatult taristu võimalustest. Kiirlaadimisvõimekus on kuni 100 kW.

 

Kõige värskema põlvkonna ühenduvus

 

Uuel E-RIFTERil on põhivarustuses keskne 10tolline kõrglahutusega värviline puuteekraan, mille vahendusel saab kasutada ühendatud infosüsteemi. Et oleks veel mugavam, võimaldab OK PEUGEOT häälassistent kasutada põhisätteid suuliselt.

 

PEUGEOT i-Connect® ühenduvussüsteem tagab piisava ja hästi reageeriva ühenduvuse juhtmeta peegeldusfunktsiooni abil (Apple CarPlay ja Android Auto). Tehnoloogilist kogemust täiustab veelgi lisavarustuses pakutav PEUGEOT i-Connect® Advanced, millel on tipptasemel TomTomi ühendatud navigatsioonisüsteem. Süsteemi värskendused tulevad üle õhu. Juhtmeta nutiseadmelaadija asub keskkonsoolis, lisaks on 2 USB-C, 1 USB-A ja 230 V pesad.

 

 

MyPeugeot® äpi kaudu lisanduvad uuele E-RIFTERile uued funktsioonid ja ühendatud teenused:

 

Virtuaalne hooldusraamat. Nutitelefonist saab eelnevalt koostatud teekonnad saata sõiduki pardanavigatsioonisüsteemi. Laadimispunktide prognoosimine sõitude optimeerimiseks, laadimispunktide prognoosimine sihtkohas. MyPEUGEOT äpis reiside ajakava koostades saab sõidukit laadida parimatel aegadel ja vastavalt laadimisjaamade saadavusele.

 

Kesklukustuse haldamine, tulede ja helisignaali aktiveerimine kaugjuhtimisega. Eelsoojenduse ja eelkonditsioneerimise käivitamine ja ajastamine ning aku laetuse kontrollimine ja aku laadimise ajastamine, käivitamine või edasi lükkamine kaugjuhtimise teel.

 

KÕIK UUDISED