SISU JUURDE

 

 

 

 

 
 

 

 

14.11.2023
Vous souhaitez recevoir tous nos articles ? Inscrivez-vous

PEUGEOT toob avalikkuse ette uue E-Travelleri

 

PEUGEOT avalikustas uue E-Travelleri

see on veelgi tõhusam, mugavam ja turvalisem auto, mis on mõeldud heitmevabaks sõiduks.

 

Professionaalsetele reisijateveooperaatoritele (hotellid, edasi-tagasi transfeerid, taksod jne) suunatud E-Traveller on olenevalt versioonist 5–9 istekohaga ja see on esmaklassiliselt mugav. VIP-varustustasemel on salongis neli teineteise vastas asuvat eraldi istet ning salongi iseloomustab eriti luksuslik viimistlus ja varustus (kolmetsooniline kliimaseade, pimendatavad klaaskatused jne).

 

Uuel mudelil on nihutatavad ja eemaldatavad istmed, riiulid teises istmereas ja sisseehitatud päikesevarjud. Täiustatud veojõukontroll koos nõlvalt laskumise abiga võimaldab sõidukit kasutada mitmekülgsetes tingimustes halva haarduvusega pinnasel.

 

Kõigil uutel E-Travelleritel on eriti avar siseruum, mille suurust põranda all asuv aku ei mõjuta. Sõiduk on saadaval kahes pikkuses: L1  (4,98 m) ja L2 (5,33 m). Kõrgus 1,90 m tähendab, et enamikesse parklatesse mahub sisse sõitma. Olenevalt konfiguratsioonist suudab uus E-Traveller vedada kuni üheksa inimest, sel juhul mahub pakiruumi 1500 liitrit. Kui pardal on viis inimest, mahutab pakiruum 3000 liitrit. Pakiruumi  võib mahutada koguni kuni 4900 liitrit, kui pardal on kaks või kolm inimest.

 

Veelgi digitaalsem

 

E-Traveller võtab kasutusele PEUGEOT’ mudelirivi uue välimuse, millel on uus iluvõre disain margi uue embleemiga keskel, samuti uued täis-leedesituled, ikooniline PEUGEOT’ kolme küünisega signatuur ja kaitseraud, mida on optimeeritud nii kaitse- kui ka aerodünaamika osas. Sõiduki salongist leiab uue rooli koos roolisoojendusega, armatuurlaual on ka uus e-Toggle käiguvahetusnupp.

 

Uus 10-tolline digitaalne näidikuplokk on kõigi uute E-Travellerite standardvarustuses. Samuti 10-tolline kõrglahutusega keskne puuteekraan, mida kasutatakse standardina helisüsteemi ja ühendatud navigatsiooni juhtimiseks. OK PEUGEOT hääleassistent võimaldab rääkides juhtida põhifunktsioone.

 

Juhi väsimusest märku andev hoiatus, liiklusmärkide tuvastus, sõidureas hoidmise abi, automaatne hädapidurdus koos jalakäija ja jalgratturi tuvastamisega, kiirusepiiraja – E-Travelleril on lai valik sõiduabisüsteeme, mida sellel uuel mudelil on täiustatud adaptiivse kiirushoidikuga.

Kuni 350 km sõiduulatust

Prantsuse elektrisõiduki jõuallikaks on uus tõhusam elektrimootor, mille maksimaalne võimsus on 100 kW (136 hj) ja maksimaalne pöördemoment 260 Nm. Kõigi vajaduste rahuldamiseks saab E-Travelleri puhul valida kahe aku vahel. Igapäevaseks linna- ja äärelinnakasutuseks sobilik 50 kWh aku võimaldab läbida kuni 224 km (WLTP kombineeritud tsükli tulemused on kinnitamisel). Optimaalse mitmekülgsuse tagamiseks igat tüüpi sõitudel annab 75 kWh aku nüüd kuni 350 km sõiduulatust (WLTP kombineeritud tsükli tulemused on kinnitamisel).

 

Sõiduulatuse optimeerimiseks on uuel autol uus regeneratiivne pidurdussüsteem, mida saab rooli taga asuvate labade abil aktiveerida kolmel erineval tasemel. 7,4 kW ühefaasilise pardalaadija ja lisavarustusena 11 kW kolmefaasilise laadijaga saab E-Travellerit tõhusalt laadida olenemata saada olevast taristust. 100 kW avalikust laadimispunktist saab laadida 5-lt protsendilt 80%-ni 38 minutiga (50 kWh aku) või 45 minutiga (75 kWh).

Kõige uuema põlvkonna ühenduvus

 

PEUGEOT i-Connect® süsteem pakub tänu juhtmevabale peegeldamisfunktsioonile (Apple CarPlay/Android Auto) kõikehõlmavat ja väga kiiret ühenduvust. Kui valida PEUGEOT i-Connect® Advanced, on see varustatud ka tippsooritusega TomTomi ühendatud navigatsioonisüsteemiga. Süsteemi uuendused tulevad nii öelda üle õhu. Keskkonsoolis on ka juhtmevaba nutitelefoni laadija.

 

Uue elektrisõiduki kasutajatel on mobiiliäpist võimalus käivitada või ajatada eelsoojendust ning eemalt juhtida, ajatada, käivitada või edasi lükata aku laadimist.