SISU JUURDE
Uus e-3008

12.09.2023

 

PEUGEOT ESITLEB REVOLUTSIOONILIST ELEKTRIAUTOT E-3008

 

PEUGEOT lisab oma elektrisõidukite valikusse tähelepanuväärse uue mudeli – täiesti uue elektrilise linnamaasturi E-3008. Osana ambitsioonikast eesmärgist pakkuda 2025. aastaks kõige laiemat elektrisõidukite valikut peavoolu brändide seas, soovib PEUGEOT olla esirinnas üleminekul keskkonnasõbralikumatele ja säästvamatele transpordilahendustele.

 

Uus E-3008 tugineb PEUGEOT’ kogemusele luua, arendada ja toota hästi müüvaid autosid. Uus mudel kehastab kaasaegset disaini, uuenduslikke omadusi, erakordset sõidukogemust ja muljetavaldavat elektrilist sooritust, mis kõik teeb sellest ahvatleva valiku nõudlikule autohuvilisele.

 

 

Ahvatlev disain ja sooritus

 

E-3008 tõmbab oma ahvatleva disainiga pilke fastback-kerega linnamaasturite seas. Väljapeetud joonega kere, uue põlvkonna PEUGEOT Panoramic i-Cockpit® ja silmatorkav välisilme loovad ainulaadse segu elegantsusest ja tehnoloogiast. Kuid sõiduk pakub köitvast välimusest palju enamat.

 

E-3008 seab esiplaanile muljetavaldava täielikult elektrilise sõiduulatuse (kuni 700 km), mis teeb pikkadest sõitudest seiklused, aga mitte mureallikad. Märkimisväärse sõiduulatuse suurenemise aluseks on Stellantise uus STLA Medium platvorm, mis võimaldab optimaalset elektrikasutust, tehes sõidukist suurepärase valiku nii pikemateks reisideks kui ka igapäevasteks tööle-koju sõitudeks ning kõigeks, mis jääb nende vahele. PEUGEOT E-3008 on esimene mudel, mis on loodud STLA Medium platvormile.

 

PEUGEOT’ tegevjuht Linda Jackson rõhutab: „Uus E-3008 sümboliseerib suurt hüpet PEUGEOT’ muutuste teekonnal, et saada köitvaks ja täielikult elektriliseks margiks, mis kehtestab uued standardid disainile, kasutuskogemusele ja tõhususele.“

 

Pärandi edasiviimine

 

E-3008 esitlemine on PEUGEOT’le oluline hetk, sest toetutakse ju PEUGEOT 3008 edule. 3008 on autotootja enimmüüdud mudel, mis on viimase seitsme aasta jooksul võlunud rohkem kui 1,3 miljonit klienti 130 riigis.

 

Alustades värsket peatükki selles hiilgavas reas, astub E-3008 esile hulga uuenduslike omadustega, mille aluseks on Stellantise uhiuus STLA Medium platvorm. Eesrindlik platvorm seab sihid teistelegi, nende seas on nii erakordne sõiduulatus, kiire laadimisaeg, suurem sõidunauding, tõhusus ning teedrajavad ühenduvusteenused ja funktsioonid nagu sõiduki kasutamine toitealllikana (Vehicle to load) ja üle õhu uuendused.

 

„Uue E-3008 puhul nägime vaeva, et säilitada 3008 sarmi, võimendades samal ajal selle moodsat ligitõmmet, ühendades dünaamilise disaini optimaalse efektiivsusega ja võttes kasutusele uuendusliku fastback-kerekuju,” ütleb PEUGEOT’ disainidirektor Matthias Hossann. „See kehastab kõike PEUGEOT’le omast, lisades meie margi ainulaadsele DNA-le uljust, leidlikkust ja normide rikkumist.”

 

 

Uue platvormi võlud

 

Uue STLA Medium platvormi puhul on kasutatud kergeid kuid tugevaid materjale ning raskuskese on viidud nutika akupaki paigutuse toel võimalikult madalale, muutes nii dünaamilise sõidukogemuse nautimise veelgi lihtsamaks.

 

Esimesest hetkest elektrisõidukite jaoks loodud platvorm pakub rekordilisi tehnilisi näitajaid – sõidukid saab varustada kuni 98 kWh akuga, hoides samas teljevahe lühikesena (E-3008 puhul 2,73 m)

 

Uus E-3008 pakub klientide nõudmistele vastamiseks kolme nullheitmega jõuajamit (WTLP tulemused veel kinnitamisel): 

  • 73 kWh aku, sõiduulatus kuni 525 km, kaherattavedu, 210 hj / 157 kW;
  • 73 kWh aku, kaks mootorit, sõiduulatus kuni 525 km, nelikvedu, 320 hj / 240 kW;
  • 98 kWh aku, sõiduulatus kuni 700 km, kaherattavedu, 230 hj / 170 kW.

 

400-voldine NMC-aku (nikkel, mangaan, koobalt) on paigaldatud põranda alla. Aku jahutamiseks kasutatakse vedelikjahutussüsteemi. Reisijate sõidunaudingut aitab parandada soojuspump.

E-3008 Mode 4 pistik lubab sõidukit kiirlaadijates laadida võimsusel 160 kW, seega saab aku 20% kuni 80% laadida standardmudeli puhul 30 minutiga.

 

 

Mugavus ja ohutus veel kõrgemal tasemel

 

E-3008 on saadaval kahes varustustasemes, Allure ja GT, millest viimase iseloomujoonteks on musta värvi katus ja Alcantara salongiviimistlus, 20-tollised veljed, Pixel-LED esituled, eesmised parkimisandurid, elektriline pagasiluuk, juhtmevaba telefonilaadija, kohandatav sõitjateruumi valgustus, 21-tollise ekraaniga PEUGEOT Panoramic i-Cockpit®, kohandatavad i-Toggles juhtnupud ja PEUGEOT i-Connect® Advanced ühenduvussüsteem.

 

PEUGEOT Panoramic i-Cockpiti® osaks on alati olnud kompaktne rool ning seda on nüüd parima sõidukogemuse ja mugavuse nimel veelgi täiustatud. See on jätkuvalt kompaktne, kuid nüüd veelgi modernsem: rooli keskosa on nüüd väiksem ja roolikodaratest isoleeritum, tekitades nii hõljuva kuvandi, sarnaselt panoraamekraanile.

 

E-3008 esiistmed saab teha veel mugavamaks kohanduva küljepolsterdusega. Esimest korda on PEUGEOT’ mudelivalikus elektriliselt reguleeritav küljepolsterdus, mis kohandub täiuslikult sõitja kehakujuga, tehes sõidu veelgi mugavamaks.

 

E-3008 disainimisel asetati põhirõhk sõidukis tervislikuma atmosfääri loomisele. E-3008 on varustatud õhukvaliteedi süsteemiga (Air Quality System AQS), mis jälgib pidevalt sõitjateruumi sisse tuleva õhu kvaliteeti ja käivitab vajadusel koheselt õhu taaskasutamise.

 

Lisaks nendele täiustustele on E-3008 üks juhtivaid mudeleid teel poolautonoomse juhtimisvõimekuse arendamisel, võttes kasutusele Drive Assist Plus juhiabi-süsteemi. Kõrgtehnoloogiline süsteem abistab juhti kasutades mitmeid andureid. Juhi käsutuses on eesliikuja kiirusega kohanduv püsikiirushoidja koos Stop & Go funktsiooniga, poolautomaatne reavahetus, varajased soovitused sõidukiiruse valikuks jpm.

 

 

 
 
Elektrisõidukite horisondi avardamine

 

PEUGEOT’ visioon ulatub aga kaugemale, kui vaid elektriautode loomine. Tootja eesmärgiks on pakkuda oma klientidele edasiviivat ja nauditavat sõidukogemust ning järgmise põlvkonna E-3008 turule toomine on selle eesmärgi saavutamisel oluline samm, märkides järjekordset hüpet elektrilise tuleviku poole.

 

Uue 3008 mootorivalikusse tulevad ka hübriid- ja pistikhübriidversioonid. Täpsemad detailid avaldatakse juba lähiajal.

Uus E-3008 valmib Sochaux‘ tehases Prantsusmaal ning see jõuab turule 2024. aasta kevadel, tähistades autotööstuse ja PEUGEOT‘ uut elektrifitseerituse ajastut.

Uus PEUGEOT E-5008

 

Järgides oma täiselektrilise mudelivaliku strateegiat toome turule ka suurema klassi elektrilise linnamaasturi – täpsem teave 2024. aasta alguses.

 

 

VAATA KÕIKI UUDISEID