Peugeot Genfi autonäitusel

/image/10/9/r04-peugeot-208-final-art-jaune-rvb-newcrop.514109.jpg

28.02.2019

Peugeot Genfi autonäitusel: kaks maailma esmaesitlust 100% elektrifitseeritud stendis

Peugeot esitleb Genfi autonäitusel elektrimootoriga versiooni saanud uut Peugeot 208-t ning tervelt kolme mootoriga ideeautot Peugeot Sport Engineered 508. Lisaks saab 100% elektrifitseeritud stendis näha laetava hübriidmootoriga Peugeot 3008, 508 sedaani ja SW universaali, täielikult isejuhtivat elektrilist ideeautot e-LEGEND ning uusi elektrirattaid ja –rollereid.

Peugeot Balticu tegevjuhi Andrus Kuusi sõnul on Genfi Motor Show autotööstuse suursündmus, kust saab alguse kogu Peugeot mudelivaliku elektrifitseerimine. “Aastaks 2023 on kõikidel Peugeot mudelitel valikus kas elektri- või hübriidmootoriga versioon. Genfis esitlusele tulevatest autodest jõuavad uus 208 ning laetavate hübriidmootoritega Peugeot 3008, uus 508 kupee-sedaan ja 508 universaal Eesti müügisalongidesse juba sel aastal,” ütles Kuus.

Uus Peugeot 208 ja e-208: futuristlik ja noor
Genfis avalikustatakse Peugeot ühe kõige populaarsema auto 208 uus mudel, mida saab energiamuutuse ajastule kohaselt valida nii elektri-, bensiini- kui ka diiselmootoriga. Inspireerituna Peugeot Fractal ideeautost on 208-l uue põlvkonna juhikoht i-Cockpit 3D-ekraaniga ning väikeautode segmendi parim valik juhiabisid. Need koos nutitelefoni ekraani peegeldusfunktsiooni ning TomTom® Trafficu 3D navigaatori ja reaalajas liiklusteabega muudavad uue Peugeot 208 ülimalt turvaliseks valikuks, mis sillutab teeb poolautomaatsele juhtimisele.

Peugeot e-208 pakub põnevat ja kirglikku sõidukogemust tänu 100-kilovatisele (136 hj) vaiksele ja vibratsioonivabale elektrimootorile pöördemomendiga 260 Nm. Väliselt on e-208 silmatorkav tänu kerega sama värvi iluvõrele, olenevalt vaatamisnurgast värvi muutvale lõviembleemile ning monogrammile “e-208” tagumistel poritiibadel.

Ideeauto Peugeot Sport Engineered 508: uus jõudlus
508 hübriidsedaanist edasi arendatud Peugeot Sport Engineered 508 juhatab sisse elektriautode uue valiku loomise. Sportliku auto aerodünaamika on välja töötatud optimaalse tõhususe ja jõudluse pakkumiseks: terav esimene põrkeraud ja iluvõre tuulutusavadega, klappidega kerepaneelid, stabilisaatorid tagatiibadel ja difuuser tagaosas.

Tänu Peugeot’ inseneridele pakub Sport Engineered 508 samasugust jõudlust kui 400-hobujõulise sisepõlemismootoriga autod. Nelikveolise sõiduki silmapaistev kiirendus tuleneb kolme mootori kombinatsioonist: 200-hobujõuline PureTech bensiinimootor ning kaks elektrimootorit, neist 110-hobujõuline ees ja 200-hobujõuline taga. Peugeot Sport Engineered 508 suudab WLTP mõõtmismetoodika järgi sõita 100% elektriga kuni 50 kilomeetrit.

100% elektrifitseeritud Peugeot stend
Peugeot boks on Genfi autonäitusel avatud 7.-17. märtsini, tutvustades külastajatele 100% elektrilisi uuendusi rohkem 1400 ruutmeetril:

  • Kaks esmaesitlust maailmas: uus Peugeot 208 ja e-208 ning ideeauto Peugeot Sport Engineered 508.
  • Laetavad hübriidmootorid: Peugeot 3008 HYBRID4 ja Peugeot 508 HYBRID on müügil juba 4. kvartalis, pakkudes nelja sõidurežiimi eeliseid.
  • PEUGEOT e-Legend Concept: täielik isejuhtiv ideeauto kehastab Peugeot nägemust 100% elektrilisest ja ülimalt ihaldusväärsest tulevikust.
  • Logo uus tunnuslause “Motion & e-Motion, mis rõhutab Peugeot rolli üleminekul uuele energiaallikale ning toetab Peugeot automudelite elektrifitseerimist.
  • Elektrifitseeritud ikooniline brändisaadik lõviskulptuur: eelmisel aastal Genfis esitletud Peugeotbrändisaadik ärkab tänavu ellu roheliste ja siniste valgusefektide ning peegeldustega kuju voolavatelt pindadelt. Embleemi elektrifitseerimisega liigub bränd energiamuutuse ajastusse.

Peugeot toodab ainsana maailmas nii kahe-, kolme- kui ka neljarattalisi sõidukeid, mistõttu stendis esitletakse ka uusimaid elektrirattaid ja -rollereid.

  • Peugeot Cycles’i uus Electric VTC eT01 Belt Powertube on täielikult hooldusvaba rihmülekandega. Elektrimootor ja raami sisse ehitatud aku pakuvad sujuvat kiirendust ning vaikset pedaalimist.
  • Peugeot Motorcycles esitleb ideerollerit E-METROPOLIS, mis on elektriline versioon brändi kolmerattaliste rollerite lipulaevast. Omasuguste seas väga hea jõudlusega E-METROPOLIS soovib saada uueks etaloniks suuremates Euroopa linnades. Raamile kinnitatud elektrimootor kannab oma 36-kilovatise võimsuse hammasrihmaga üle tagarattale, tagades maksimumkiiruse 135 km/h ja sõiduulatuse kuni 200 km.

Peugeot
Iga Peugeot sõiduk toob klientideni ergutava ja rahuldust pakkuva sõidukogemuse, silmapaistva disaini ning kompromissitu kvaliteedi. Ettevõttel on üle 10 000 müügisalongi rohkem kui 160 riigis üle maailma, mis müüsid eelmisel aastal enam kui 1,74 miljonit sõidukit. Peugeot’l on Eesti suurim automüügi- ja teenindusvõrk, kuhu kuulub 12 salongi ning teenindust.