Loeb plaanib Riias korrata edu

12.09.18

wrx

Sébastien Loeb ja Timmy Hansen tahavad Riiast rallikrossi MM-ilt tuua Peugeot’le poodiumikohad

9-kordne autoralli maailmameister ja Peugeot Total tiimi esisõitja Sébastien Loeb tahab sel nädalavahetusel FIA rallikrossi MM-i Riia etapil korrata tunamullust esikohta. Kõrged ootused on ka üle-eelmisel aastal samal ringrajal end kolmandale kohale sõitnud Timmy Hansenil, kel on sel hooajal olnud poodiumile asja juba kaks korda.

Septembri alguses Prantsusmaal Loheac’is peetud FIA rallikrossi maailmameistrivõistluste (WRX) etapp andis tiimile väärtusliku võimaluse hinnata Peugeot 208 WRX EVO viimaseid uuendusi. Kuigi koduterritooriumil väga tihedas konkurentsis peetud finaalis piirduti 5. ja 6. kohaga, suurendas see sõitjate soovi pürgida taas poodiumile. Neli etappi enne FIA WRX hooaja lõppu on Team Peugeot Total meeskonnaarvestuses kolmandal kohal, sõitjatest on parim positsioon Timmy Hansenil, kes on hetkel neljas. Sébastien Loeb on kuues, kuid kolmandast kohast lahutab teda vaid 9 punkti. Kevin Hansen on jõudnud WRX sarjas kaheksandaks.

Peugeot Total tiimijuhi Kenneth Hanseni hinnangul on igal ringrajal oma iseloom ning Riia ei ole siin erand. “See on üsna kitsas ja tehniline ring, kus piirded on rajale lähedal ning eksimisruumi ei ole,” lausus ta. “Enne Riiga suundumist teeme testsõidu Prantsusmaal, et saabuksime Lätti nii hästi ettevalmistatult kui võimalik.”

Peugeot Total tiimi sõitja Sébastien Loebi sõnul on tal seoses Riia ringrajaga rohkelt häid mälestusi, kuna saavutas siin oma esimese esikoha FIA WRX sarjas. “Eelmise aasta suvel näitasime sel rajal testsõidul head sooritust ning Peugeot 208 WRX Evo sai hästi hakkama,” rääkis Loeb. “Ka Loheac’i etapil oli meil hea kiirus, kuid asjad ei läinud hästi. Loodan, et Riia soosib mind rohkem alates juba sõitudesse loosimisest.”

Peugeot Total tiimi sõitja Timmy Hansen tunnistas, et ootab Riia etappi väga. “Raja ääres on alati olnud hulgaliselt kirglikke rallikrossi fänne ning meie tiimil on seal varem läinud hästi, nii et paistab, kuidas seekord õnnestub,” ütles Hansen. “Riia ringrada iseloomustab eeskätt hea pidavus ning see on väga tehniline rada, mis on korralik väljakutse nii sõitjatele kui tiimidele. Püüame Riias ellu viia Loheac’i etapilt saadud õppetunde. Tean, et meil on olemas kõik komponendid edu saavutamiseks.”

FIA WRX maailmameistrivõistluste 9. etapp sõidetakse Riias legendaarsel Bikernieki ringrajal sel nädalavahetusel, 15.-16. septembril. Ring on 1,294 kilomeetrit pikk ning asfalt- ja kruusakatte suhe on 60/40%. Bikernieki ringrada hakati rajama juba aastal 1962 ning see oli oma kõrge taseme poolest tuntud juba endises NSV Liidus. Lisaks on raja juurde ehitatud staadionil mängitud motopalli ning talvel kasutatud seda suusarajana. Esimest korda oli Riia etapp MM võistluskalendris 2016. aastal.

Alates 2014. aastast peetavate FIA rallikrossi maailmameistrivõistluste teleülekandeid vaatab igal aastal 24 miljonit inimest üle maailma, lisaks jälgitakse salvestusi 34 miljonit korda YouTube’ist ja teistest sotsiaalmeedia kanalitest.

Punktiseis pärast 8. etappi

Sõitjate arvestus:

 1.  Johan KRISTOFFERSSON / Volkswagen Polo R - 224 punkti
 2.  Andreas BAKKERUD / Audi S1 - 165 punkti
 3.  Petter SOLBERG / Volkswagen Polo R – 160 punkti
 4.  Timmy HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 158 punkti
 5.  Mattias EKSTRÖM / Audi S1 - 157 punkti
 6.  Sébastien LOEB / PEUGEOT 208 WRX - 151 punkti
 7.  Niclas GRÖNHOLM / Hyundai i20 - 95 punkti
 8.  Kevin HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 86 punkti
 9.  Janis BAUMANIS / Ford Fiesta - 68 punkti
 10.  Timur TIMERZYANOV / Hyundai i20 - 66 punkti
 11.  Guerlain CHICHERIT / Renault Mégane RS - 44 punkti
 12.  Robin LARSSON / Ford Fiesta - 22 punkti
 13.  Kevin ERIKSSON / Ford Fiesta - 15 punkti
 14.  Tommy RUSTAD / Volkswagen Polo - 14 punkti

Meeskonnaarvestus:

 1. PSRX Volkswagen Sweden - 384 punkti
 2. EKS Audi Sport - 322 punkti
 3. Team PEUGEOT Total - 309 punkti
 4. GRX Taneco - 161 punkti
 5. GC Kompetition - 103 punkti
 6. Olsbergs MSE - 67 punkti