Peugeot esitleb Pariisi autonäitusel

02.10.2018

paris ms

Peugeot esitleb Pariisi autonäitusel uusi autosid ja hübriidmootoreid

Peugeot esitleb täna alanud Pariisi autonäitusel täielikult isejuhtivat elektrilist ideeautot e-LEGEND CONCEPT, uusi laetavaid hübriidmootoreid ning uut 508 SW universaali.  

Uus Peugeot 508 SW – uljas universaal

Peugeot avalikustab Pariisis uue 508 universaalkerega versiooni, mis jõuab Eestis müüki järgmise aasta alguses. Uue auto disainimisel on võetud eeskujuks „shooting brake“ kerekuju, kus onühendatud tippklassi mugavus, universaali ruumikus ning kupee sportlikkus koos kõrgklassi kvaliteedi ja tehnoloogiliste lahendustega. Uuel mudelil on suurepärane juhitavus ja vedrustus ning see on varustatud viimase põlvkonna juhikohaga i-Cockpit®. 

Peugeot e-LEGEND CONCEPT – 100% isejuhtiv elektriauto

4,65 meetri pikkune e-LEGEND CONCEPT näitab ettevõtte nägemust täielikult elektrilisest, juhi soovidega kohaldatavast ja võrku ühendatud isejuhtivast sõidukist. Ideeauto disain pakub omapoolse tõlgenduse 504 Coupé stiilist: kerge, sportlik ja sensuaalne siluett ning tahapoole kaardus salong suurte klaasosadega. Esimesed ja tagumised tuled meenutavad kolme lõviküünist Peugeot logolt. Juht saab valida nelja sõidurežiimi vahel, millest kaks on isejuhtivad ning kaks manuaalsed. FOCAL® helisüsteem ja 49-tolline reisijate suunas kaarduv ekraan võimaldavad sõitjatel vaadata filme, muud meediasisu või isegi teepilti olenevalt valitud sõidurežiimist. Sisekujunduses on kasutatud sooja velvetit ja puitu, et tasakaalustada tormamist digitaalse tuleviku suunas.

 Peugeot uued laetavad hübriidmootorid

Peugeot esitleb Pariisis uusi laetavaid (plug-in) hübriidmootoreid, millest nelikveoline HYBRID4 on mõeldud linnamaasturile Peugeot 3008 ning esiveoline HYBRID kupee-sedaanile Peugeot 508 ja universaalkerega 508 SW’le. Uute hübriidmootoritega automudeleid saab Eestis soetada alates järgmise aasta 4. kvartalist.

Peugeot uued plug-in hübriidid parandavad sõidukogemust tänu elektriajami nullheitmetele (ZEV), nelikveolise HYBRID4 tõhususele, sportrežiimi jõulisusele ja hübriidrežiimi mitmekülgsusele. Vastavalt sellele, kas sõidetakse maanteel, linnas või maastikul, saab valida esi- või nelikveolise veoskeemi, 225- või 300-hobujõulise mootori ning kupee-sedaani, universaali või linnamaasturi vahel. Kaks uut mootorit näitavad Peugeot visiooni piiramatust, põnevast ja veelgi tõhusamast autosõidust.

 Peugeot teised uudised Pariisi autonäitusel

  • Peugeot brändi uus saadik lõvi, mis on 12,5 meetrit pikk ja 4,8 meetrit kõrge kuju. Peugeot disainilaboris loodud skulptuur tähistab Peugeot embleemi 160. sünnipäeva.
  • Kaks uut mudelit. Uus Peugeot 508 on julge välimuse ja jõulise iseloomuga radikaalne kupee-sedaani, mis ei tee kompromisse disainis ning pakub oma segmendis parimat võimalikku tipptehnoloogiat. Uus Peugeot Rifter on vastupidav ja eristuv mahtuniversaal, mis on igapäevaseks kasutamiseks paraja suurusega. Rifter 4x4 CONCEPT pakub tänu nelikveole veelgi kindlamat sõitu.
  • Peugeot lai tootevalik. Pariisis näidatakse Peugeot 2008, 3008 ja 5008 linnamaastureid ning Peugeot 108, 208 ja 308 väikesõidukeid.
  • Sébastien Loebi Peugeot 208 WRX. Peugeot Sporti insenerid on välja töötanud uusima 208 WRX auto FIA rallikrossi maailmameistrivõistlustel osalemiseks. Uuendused on kasvatanud mootori võimsust ligikaudu 560 hobujõuni ning see off-road’i emalõvi on veelgi kergem ja kiirem, kuid samas kergesti juhitav, tundliku raami ja suuremapöördemomendiga. Peugeot Total rallikrossi tiimi kolm sõitjat kohtuvad 5. oktoobril Pariisis motospordi fännidega.
  • Peugeot Design Lab näitab kaheksat roostevabast terasest tööriista, mis on loodud tööriistatootjale Peugeot Outillage (ketassaag, tikksaag, lihvimismasin jne). Elustiilitoodetest avalikustatakse uue Peugeot 508 ja GT kotid, küünisemärkidega rõivad, soola- ja pipratopsid jne, mida kõike saab osta e-poest aadressil http://boutique.peugeot.com
  • PEUGEOT Cycles esitleb nelja uut elektriratast. Juba turuletoodud LEGEND eLC01 on nii kaasaegse kui ka retrodisainiga linnaratas. Esmakordselt esitletakse akudega varustatud kolme Powertube ratast, millest kaks on maastiku- ja üks maanteeratas. Samuti on Pariisis väljas juba müüdav eM02 Powertube mägiratas. Esitletakse ka lahendusi “viimase kilomeetri” läbimiseks: kokkuklapitav eF01 elektriratas ja e-Kick elektriroller, mis on välja arendatud koos MICROga.
  • Peugeot Motocycles teeb revolutsiooni GT and kompakt-GT segmentides, esitledes esmakordselt uut “Urban GT” rollerit. Igapäevaseks linnas liiklemiseks mõeldud rolleril on Peugeot DNAga kooskõlas olev esteetika, näiteks tuled on inspireeritud uuest Peugeot 508-st.

 Peugeot

Peugeot bränd toob klientideni ergutava ja rahuldust pakkuva sõidukogemuse, sujuva disaini ning kompromissitu kvaliteedi. Ettevõttel on üle 10 000 müügisalongi ligikaudu 160 riigis üle maailma, mis kasvatasid eelmisel aastal müüki 10,4% enam kui 2,1 miljoni sõidukini. Peugeot alustas autode tootmist 1889. aastal. Käesoleval aastal võideti Peugeot 3008DKR Maxil Dakari ralli ning alustati tehasemeeskonnana võistlemist FIA rallikrossi maailmameistrivõistlustel.