Peugeot on kõrgete ootustega Dakaril

Peugeot Total meeskond on Dakari rallil kõrgete ootustega

3.01.2017

Eile anti Paraguay pealinnas Asuncionis start Dakari rallile. Peugeot Total meeskonnas alustas 4 ekipaaži, esimene päev sõideti ettevaatlikult ning lõpetati probleemideta.

Carlos Sainz saavutas esimese päeva lõpuks 4nda koha. „Avaetapp oli raske, rada kitsas ja auklik, kuid meil läks hästi ja lõpetasime probleemideta,“ ütles Carlos etapi kohta.

Sebastien Loeb sõitis välja 6nda koha. „Rada oli keeruline, ei sobinud minu sõidustiiliga. Maastik ei sobinud hästi meie autole, otsustasime riske mitte võtta ja sõita ettevaatlikult,“ kommenteeris mees avapäeva.

Cyril Despres lõpetas esimese päeva 8nda kohaga. „See on minu 17. Dakari ralli, kuid tänane on üks raksemaid ralli alguseid, mis ma mäletan. Esimesed kolm kilomeetrit oli väga lihtne aega kaotada, rada oli kurviline ja vihmakahjustustega. Uue 3008 DKR’ga on väga lõbus sõita, kuid peame hoidma pead selged ja ei tohi teha vigu,“ sõnas Cyril avapäeva lõpus.

Stephane Peterhansel oli avaetapi lõpuks 12ndal kohal. „Sõitsin väga ettevaatlikult kuna viimati võistlesin pool aastat tagasi. Olin pinges ja ei leidnud oma õiget tempot, kui õnneks on ajavahed väikesed ja auto sõidab hästi. Pean ennast homseks kokku võtma,“ ütles Stephane.

Dakar on kahtlemata üks ilusamaid, aga samas ka raskemaid rallisid maailmas. Peugeot Total meeskond on rallil kõrgete ootustega. Ekipaažide varasemad tulemused ja kogemused on aukartustäratavad.

Kahekordne autoralli maailmameister ja 2010. aasta Dakari ralli võitja Carlos Sainz koos kaardilugeja Lucas Cruz’iga lähevad revanši võtma. Eelmisel aastal olid nad sunnitud esikohalt katkestama kõigest kolm päeva enne finišit. Pärast Maroko ralli teist kohta on nad kindlasti ühed esikoha pretendendid.

Sebastien Loeb ja Daniel Elena jagasid kabiini esimest korda aastal 1997. Pea 20 aastat hiljem, pärast 78-t ralli võitu ja 9-t ralli maailmameistritiitlit toob Peugeot mehed uuesti kokku. Sebastien ja Daniel näitasid oma klassi eelmise aasta Dakari rallil, kus domineerisid rallit terve esimese nädala, kuid lõpetasid 9ndal kohal.

Cyril Desprès ja  David Castera osalevad rallil auto kategoorias kolmandat korda. Cyril on võitnud ralli 5 korral mootorrataste arvestuses, samal ajal kui David on aastaid olnud ralli korraldusmeeskonnas. Koos võitsid mehed 2016 aasta Siiditee ralli.

Dakari ralli tiitlikaitsjad Stephane Peterhansel ja Jean-Paul Cottret on konkurentsitult enim auhindu võitnud duo pikamaa off-road rallidel. Stephane on võitnud Dakari ralli 12-l korral, 6 korda mootorrattal ja 6 korda autoroolis.

Tagaveolisel Peugeot 3008 DKR’l on 3-liitrine topeltturboga diiselmootor, mis arendab 340 hj ja pöördemoment on 800 Nm.

Seekord läbib ralli kolme Lõuna-Ameerika riiki: Paraguay, Boliivia ja Argentiina, kogudistantsiks rohkem kui 8800 km, millest kiiruskatseid 4093 km. 6 päeva rallist toimub mägedes, rohkem kui 3000 m kõrgusel merepinnast.

Tulemused esimese päeva lõpuks:

1.AL ATTIYAH Nasser (QAT) / BAUMEL Matthieu (FRA), Toyota Hi-Lux, 25m41s
2.PONS Xavier (ESP) / GARCIA Ruben (ESP), Ford, +24s
3.ROMA Nani (ESP) / HARO Bravo (ESP), Toyota Hi-Lux, +29s
4.SAINZ Carlos (ESP) /CRUZ Lucas (ESP), PEUGEOT 3008DKR, +33s
5.DE VILLIERS Giniel (ZAF) / VON ZITZEWITZ Dirk (ZAF), Toyota Hi-Lux, +41s
6.LOEB Sébastien (FRA) / ELENA Daniel (MC), PEUGEOT 3008DKR, +55s
8.DESPRES Cyril (FR) / David CASTERA (FRA), PEUGEOT 3008DKR, +1m14s
12.PETERHANSEL Stéphane (FRA) / COTTRET Jean-Paul (FRA), PEUGEOT 3008DKR, +1m34s

 

Võistluse tulemusi saab jälgida reaalajas: http://gaps.dakar.com/2017/dakar/aso/uk