Sébastien Loeb Riias kolmas

17.09.2018

wrx

Sébastien Loeb sõitis end Riias rallikrossi MM-il kolmandaks

9-kordne autoralli maailmameister ja Peugeot Total tiimi esisõitja Sébastien Loeb sõitis end eile FIA rallikrossi MM-i Riia etapil kolmandaks, tiimikaaslased Timmy Hansen ja Kevin Hansen lõpetasid vastavalt viienda ja kuuenda kohaga.

FIA rallikrossi maailmameistrivõistluste (WRX) 9. etapp peeti möödunud nädalavahetusel Riias äärmiselt tihedas konkurentsis: ühest eelsõidust pääses edasi 0,009-sekundise edu ehk 23-sentimeetrise edumaaga rajal. Peugeot Teami sõitjad hõivasid kuuest finaalikohast tervelt pooled. Sébastien Loeb tõusis sel hooajal kuuendat korda poodiumile, hõivates kolmanda koha ning kerkides kogu WRX sarja üldarvestuses neljandaks. Loeb oli ka paremuselt teine punktikoguja ning Peugeot Total teenis Riia etapilt kõige enam punkte (45) tiimide arvestuses.

Peugeot Total tiimi sõitja Sébastien Loebi hinnangul läks nädalavahetus tervikuna hästi. “Tegime oma arengus soliidse sammu edasi, aga meie probleemiks on see, et kõigil kolmel tehasetiimil on ligilähedaselt sama kiirus ning paremust rajal on väga raske maksma panna,” rääkis Loeb. “Samuti ei ole me piisavalt järjekindlad startides. Kaotan sageli koha juba esimeses kurvis, mis juhtus ka Riia etapi finaalis. Loomulikult on mul heameel olla tagasi poodiumil, ent võitmiseks peame leidma midagi enamat, mis ongi meie eesmärgiks kuni hooaja lõpuni. Spordis ei juhtu mingeid imesid, vaid on ainult kõva töö, et mõista, mis vajab edasiarendamist. Kahtlemata on selle leidmine tervele tiimile ainult aja küsimus.” 

Peugeot Total tiimi sõitja Timmy Hansen tunnistas, et viies koht Riia etapil oli aus peegeldus sellest, mida ta hetkel vääris. “Mu start finaalis ei olnud täiuslik ning võrreldes parimatega kaotasin veidi, kuid üleüldine kiirus oli väga-väga hea,” lausus Timmy Hansen. “Oleme näinud mõningast progressi, näiteks oli finaalis kolm Peugeot sõitjat. Kui jätkame tiimiga tööd sel viisil, siis kahtlemata saavutame ka oma eesmärgid.” 

Riias kuuenda kohaga lõpetanud Peugeot Total tiimi sõitja Kevin Hanseni sõnul on ta rohkem kui õnnelik, et jõudis sel aastal neljandat korda finaali ning sõitis hästi kogu etapil. “Olen iseäranis rahul sellega, kuidas me reageerisime laupäeval kogetud tagasilöökidele,” ütles Kevin Hansen. “Need tundusid karmid, kuid kogu tiimi abiga suutsime taas vastupanu osutada.”

FIA WRX maailmameistrivõistluste 10. etapp sõidetakse 29.-30. septembril USAs Austini ringrajal.

Riia etapi järjestus:

 1.  Johan KRISTOFFERSSON
 2. Mattias EKSTRÖM
 3.  Sébastien LOEB
 4. Niclas GRÖNHOLM
 5. Timmy HANSEN
 6. Kevin HANSEN

Punktiseis pärast 9. etappi

Sõitjate arvestus:

 1. Johan KRISTOFFERSSON / Volkswagen Polo R – 254 punkti
 2. Mattias EKSTRÖM / Audi S1 - 181 punkti
 3. Andreas BAKKERUD / Audi S1 - 179 punkti
 4. Sébastien LOEB / PEUGEOT 208 WRX - 176 punkti
 5. Petter SOLBERG / Volkswagen Polo R – 175 punkti
 6. Timmy HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 163 punkti
 7. Niclas GRÖNHOLM / Hyundai i20 - 112 punkti
 8. Kevin HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 98 punkti
 9. Timur TIMERZYANOV / Hyundai i20 – 73 punkti
 10. Janis BAUMANIS / Ford Fiesta – 71 punkti
 11. Guerlain CHICHERIT / Renault Mégane RS – 49 punkti
 12. Jerome GROSSET-JANIN / Renault Megane RS – 47 punkti
 13. Robin LARSSON / Ford Fiesta – 22 punkti
 14. Lian DORAN / Renault Megane RS - 19 punkti
 15. Kevin ERIKSSON / Ford Fiesta – 16 punkti

Meeskonnaarvestus:

 1. PSRX Volkswagen Sweden - 429 punkti
 2. EKS Audi Sport - 360 punkti
 3. Team PEUGEOT Total - 339 punkti
 4. GRX Taneco - 185 punkti
 5. GC Kompetition - 115 punkti
 6. Olsbergs MSE - 38 punkti