Peugeot Inception Concept

INCEPTION

Peugeot Inception Concept ideeauto

ambitsioonikas tulevikuvisioon

06.01.2023

Peugeot esitleb ideeautot Inception Concept, mis kehastab Prantsuse automarki ees ootavaid suuri muutusi ja Peugeot’ nägemust tuleviku elektrisõidukitest. Ideeauto on loodud ühele neljast Stellantise grupi „BEV-by-design“ revolutsioonilisele elektriautodele mõeldud tulevikuplatvormile, mis võetakse kasutusele alates 2023. aastast.

Inception

Peugeot Inception Concept nimi tähendab „algust“ (ladina k inceptio), mis võtab kõige paremini kokku uue tulevikuvisiooni.

Ideeauto on loodud STLA Large platvormile ja sedaankerega auto kõrgus on 1,34 ning pikkus 5 meetrit. Peugeot Inception Concept´i 7,25 ruutmeetril laiuvad aknad ja tuuleklaas on valmistatud unikaalsest NARIMA®  klaasist, mille spetsiaalset metalloksiididega töötlust soojapidavuse ja UV-kaitseks kasutati esmakordselt NASA astronautide kiivrivisiiride valmistamisel. Erilisel klaasil on soe peegeldus kollastes toonides ja külmem läbilaskvus sinakates toonides, mis loob peene dialoogi välisilme ja sisemuse vahel ning hajutab salongis valgussähvatusi, muutes pidevalt peegeldusi ja toone.

Lisaks Peugeot signatuurtuledele on esikaitseraual klaasist valmistatud 3D-luminestsentsefektiga logo, mis peidab enda all nelja optilist sensorit. Esitulede signatuurvälimus peegeldub ka tagatuledel, mille kõrgtehnoloogiline töötlus ja kahekihilne klaas lubavad tuledel justkui lõpmatult autosse siseneda ning annavad tõeliselt maagilise efekti.

Ideeautos mõtestatakse uuesti lahti pikkadeks sõitudeks mõeldud sõiduauto grand tourer’i interjöör, luues selleks uue, pikendatud istumisasendi, mis on kooskõlas uue „BEV-by-design“ alusarhitektuuriga.

Tehnoloogiat juhib tehisintellekt

Inception

Uued „BEV-by-design“ platvormid toovad kaasa ka tehnoloogiad, mida juhib tehisintellekt: STLA Brain, STLA SmartCockpit ja STLA Autodrive. Täiselektriline Peugeot Inception Concept on varustatud 800 V tehnoloogiaga. 100 kWh aku võimaldab ühe laadimisega sõita kuni 800 km. Energiakulu on märkimisväärselt madal – kõigest 12,5 kWh 100 km kohta. Aku laeb ühe minutiga 30 km sõiduulatust või viie minutiga 150 km. Laadimiseks saab kasutada induktsioonlaadimist, mille puhul pole vaja kasutada laadimiskaablit.

 

Kahest kompaktsest elektrimootorist üks asub esi-, teine auto tagaosas, tagades nii neljarattaveo ja suurepäraselt juhitava sõidudünaamika. Ajami kombineeritud võimsus on peaaegu 680 hobujõudu (500 kW) ja kiirendus 0-100 km/h on alla 3 sekundi.

i-Cockpiti revolutsioon- Hypersquare

Inception

Ergonoomiliste uuendustega i-Cockpit ilmus esimest korda seeriaautole kümme aastat tagasi Peugeot 208 pardal. Peugeot Inception Concept ideeautos on disainerid läinud täiesti uut teed. Peugeot ideeauto interjööri tonaalsus muutub vastavalt valgusele ja keskkonnale ning kogu auto sisemus on toodud võimalikult madalale. Näidikud on kadunud ja teele avaneb täielikult avatud vaade, mis võimaldab kogeda täiesti uutmoodi sõiduelamust.

Kõik juhtimisparameetrid alluvad sõrmeotsa puudutusele ja elektroonilise rooli tehnoloogia teeb auto juhtimise instinktiivsemaks ja lihtsamaks, meenutades pärisellu üle toodud arvutimängu.

Mehaanilised ühendused on asendatud Hypersquare juhtimisseadme digitaalsete elektriliste ühendustega ja seega pole enam vajadust traditsioonilise rooliratta järele, nagu me seda aastakümneid oleme teadnud ja tundnud.

Klassikalist rooli asendava Hypersquare juhtimisseadme ergonoomika toob kaasa uue, loomuliku, varasemast lihtsama ja turvalisema autojuhtimise. Uue juhtimisseadme keskmes on nutiseadet meenutav ekraan, mis edastab juhtimiseks vajalikku informatsiooni. Erinevate juhiabide ja funktsioonide ikoonid kuvatakse kahele külgmisele paneelile ning sobiva funktsiooni valimiseks piisab pöidlaga viipamisest.

Juhtsüsteem Hypersquare on kombineeritud taustal oleva paindliku ekraaniga, mis kuvab 360° hologrammina sõidu- või meelelahutusteavet.

Tehisintellekt võimaldab autole lähenedes juhi ära tunda, et seadistada iga sõitja soovitud mugavusseaded (istme asend, temperatuur, sõidurežiim ja multimeedia eelistused). Selline vastastikkune suhtlus näitab uut autotööstuse visiooni.

Peugeot plaanib Hypersquare juhtimisseadet rakendada oma järgmise põlvkonna sõidukites juba enne käesoleva kümnendi lõppu.

Taaskasutus tulevikuautos

Inception

Ideeautoga koos arendas Peugeot uusi lahendusi ringmajanduse võimaluste maksimaalseks kasutamiseks ja nii sündis valatud tekstiil. Polüesterkanga jäägid termopressitakse vaakumis ning tehnoloogilise töötluse tagajärjel sünnib erakordselt tugev ja vastupidav materjal, mis talub tugevat koormust ning sobib ka viimistlusmaterjaliks. Uudne materjal mängib kokku klaaspindadest läbi tungiva valgusega ja seda pole vaja katta teise materjaliga, mis jätab disaineritele võimaluse muuta seni peidetud detailid nähtavaks. 

Elektriautode tootmises kehtib põhimõte, et auto valmistatakse vähemalt poole ulatuses terasest, mida nüüd Peugeot Inception Concept ideeauto pardal istmete ja konsooli juures katmata olekus ka näidatakse. Teras galvaniseeritakse tsingivannis koos korrosioonivastase töötlusega, tulemuseks on esteetilise väljanägemisega materjal. Lahendus on auto ideega heas kooskõlas, tuues esile interjööris kasutatud materjalide omadusi ja vähendades nii ka reisijateruumis kasutatavaid komponente.

Istmed ja põrand on kaetud väga erilise 100% taaskasutatud polüestriga, mille metalne läige mängib sissetuleva hajutatud valgusega. 3D-prinditud revolutsiooniline tekstiil, mis on loodud koostöös ettevõttega STRATASYS, lubab ühes tükis toota istmete ja põranda materjali.

Peugeot Inception Concept ideeauto kerevärv koosneb väga peentest metallpigmentidest ja on ühekordselt värvitud, mis tähendab, et selle pealekandmisel kulub palju vähem energiat. Unikaalne värv tõstab esile kerejooned ja peegeldub erinevates varjundites vastavalt väliskeskkonnale ning valgusele.

Linda Jackson, Peugeot’ tegevjuht: „Peugeot on pühendunud oma mudelirivi elektrifitseerimisele ja tulevast aastast on 100% sõidukitest elektrifitseeritud ning järgneva kahe aasta jooksul esitleme viit uut täiselektrilist mudelit. Meie ambitsioonid on lihtsad: teha Peugeot’st 2030. aastaks Euroopas juhtiv elektriautomark. See eesmärk ja ambitsioonikas visioon sillutavad koos teed margi radikaalsele ümberkehastumisele. Peugeot Inception Concept sõiduk kehastab uue ajastu algust.“

 

Uus kontseptsioon inspireerib alates 2025. aastast margi kõiki tulevikuautosid, ka kõige väiksemaid mudeleid.