PEUGEOT ELEKTRIAUTOD

/image/33/1/peugeot-208-1902hm101-newcrop.524331.jpg

Peugeot elektriautod aitavad teil vähendada süsihappegaasi heitkoguste tootmist. Meie elektriautode valik vastab kõigile teie ootustele.
Peugeot 100% elektriautod kombineerivad innovatiivse disaini, väljapaistvad keskkonnaalaseid toimeomadused ja tipptasemel tehnoloogia.

Peugeot elektriautod: millised on hüved?

/image/33/0/peugeot-208-1902hm103-newcrop.524330.jpg

Ökonoomne, kerge juhtida ja keskkonnasõbralik, tutvuge Peugeot 100% elektriautode eelistega.

Täiesti uudne sõiduelamus

Tänu Peugeot elektriautode tasastele mootoritele ja vähendatud vibratsioonile saate nautida täiesti uut sõidunaudingut. Avastage elektriautoga sõitmise rõõm,  sõidukit on lihtne käivitada, mootoril on kohene pöördemoment, mis võimaldab head kiirendust, käike vahetamata.
Tänu Peugeot elektriautode toimeviisile ei erita masinad süsihappegaasi. Pakkudes akude sõiduvahemikku kuni 340 km (vastavalt WLTP standardile).

Säästmised

Sõiduki koguhinda arvutades peaksite lisaks sõiduki ostuhinnale arvestama ka energiakulu (elekter või kütus), kindlustuse ja sõiduki hoolduskuludega. Peugot elektriauto vähendab sõiduki kulutusi 40% ning hooldus on 30% odavam, võrreldes sisepõlemismootoriga.

Lihtne kasutada

Jätke hüvasti tanklatega ning muutke oma elu lihtsamaks tänu elektriautode kiirele ja intuitiivsele laadimisele. Erinevate laadimislahenduste jaoks on olemas laadimispunktid, mis on kättesaadavad iga ajal ja igal pool.
Kasutades MyPeugeot rakendust, saate oma sõiduki teatud omadusi hallata ka kaugjuhtimise teel.

/image/32/7/peugeot-208-1902hm003.524327.jpg

Avastage uus e-208

Avastage uus Peugeot elektriautode linnamudel. Jalustrabava ja modernse siluetiga Peugeot e-208 järgneb teile kõikjale. Tutvuge sõidupositsiooni kontseptsiooniga i-Cockpit® 3D, mis pakub teile uudset sõidukogemust, teile projitseeritakse hologramm teie sõiduandmetega.

Elektriautod: ökonoomsus, laadimine ja aku

Mis on akude eluiga? Kuidas elektriautot laadida? Selles paragrahvis leiate kasulikku informatsiooni nendel teemadel:

Milline on Peugeot elektriautode ökonoomsus?

/image/32/9/peugeot-208-2019-450-fr.524329.jpg

Peugeot elektriautodes kasutatud liitiumioonakud tulevad autoostuga kaasa. Akude sõiduulatus on kuni 340 km (vastavalt WLTP standardile) ja võimsus 140 Wh. Akude kestusaeg on kuni 160,000 km ja 70% aku laadimisvõimest ning laadimisvõimsuse aja jooksul tekkinud kadu on väiksem.
See vahemik kehtib ka sõiduki edasimüügi või kasutatud sõiduki ostmise korral.

Kuidas Peugeot elektriautot laadida?

Peugeot elektriautod pakuvad mitmeid aega säästvaid akude laadimise viise. Lisaks sellele on elektriauto laadimine mugav ja lihtne ning seda saab läbi viia kiiresti ja intuitiivselt.

/image/32/8/peugeot-208-1902hm002.524328.jpg

Laadimine vooluvõtu pesast kodumajapidamises

Privaatne laadimine tähendab elektriauto laadimist kodus või töökohal.
Sellist tüüpi laadimine on eelisterohke, sest pakub praktilisi ja ökonoomseid lahendusi.
Võimalik on kahte tüüpi laadimine:
• Oma elektriautot saate laadida kasutades standardset pistikut (laadija 3,3 kW, 8A)
• Samuti saate laadimiseks valida Green'up® tugevdatud pistiku (laadija 3,3 kW, 14A). See lahendus tagab kiirema läbilaskvuse kui standardne pistik.

Kiirlaadimine kodumajapidamises

Kui soovite vähendada laadimisele kulutatud aega, valige Wallbox, kodus ja töökohas.
Wallbox on seinale kinnitatud karp, mille abil saate oma elektriautot laadida (laadija 6,6 kW, 31A). Wallbox´i saab asetada ka püloonile, kui soovite, et see asuks väljas. See paigaldus võimaldab suuremat laadimisvõimsust, mis vähendab omakorda laadimisele kuluvat aega.
Aku täielik laadimise aeg on 8h. Seda aega saab vähendada 5 tunnile, kasutades vastavat kaablit.

Laadimine avalikes laadimispunktides

Sarnaselt sisepõlemismootoriga sõidukite teenindusjaamade võrgustikule on ka elektriautode jaoks loodud avalikud laadimisjaamad. See äärmiselt oluline võrgustik kasvab kiirelt ja püsivalt. Tänaseks on Eestis olemas rohkem kui 167 laadimispunkti ning kogu Euroopas on kokku 225,000 laadimispunkti.
Laadimise kiirendamiseks saate valida ka kiirete laadimispunktide seast, mis on meie autodele sobilikud.
Avalikes kiiretes laadimispunktides on võimalik laadida 80% akust vaid 30 minutiga.

Nõuanded keskkonnasäästlikuks sõidustiiliks

Keskkonnasäästlik sõidustiil on kulutõhus sõitmise viis, mis võimaldab maksimeerida teie elektriauto võimsuse ulatust.

/image/32/6/peugeot-208-1902hm102.524326.jpg

Sõitke sujuvalt

Energia tarbimise vähendamiseks muutke oma sõidustiili, vältides järske kiirendusi ja pidurdamist.
Kiirteel vähendage kiirus minimaalseks, sest kõrged kiirused kahandavad ühe laadimisega läbitava vahemaa pikkust.

/image/42/5/peugeot-e-208.521425.jpg

Pidurdusrežiimi kasutamine

Piduripedaali pideva vajutamise asemel kasutage mootori pidurdussüsteemi, mis võimaldab energiat taastoota, laadides akut pidurdamise ja aeglustamise hetkedel.

/image/32/5/bonus-p21-inter-gtline-modele.524325.jpg

„Öko“ režiimi kasutamine

Elektriautod on varustatud „öko“ režiimiga, mis säästab energiat, vähendades mõistlikkuse piires mootori võimsust. See režiim on eelistatud linnas sõitmisel, mil vajame vähem võimsust kui kiirteel.

/image/32/4/peugeot-p21-lifestlye-2-4331.524324.jpg

Eelsoojenduse kasutamine

Kui teie sõiduk on laetud, eelsoojendage akut, et piirata sõitmise ajal kütmis- ja jahutussüsteemide energiatarbimist. Laadimise ajal sõiduki soojendamine või jahutamine ei muuda ühe laadimisega läbitava vahemaa pikkust.

/image/45/4/peugeot-208-1902styp210.519454.jpg

Rehvide eest hoolitsemine

Rehvide eest hoolitsemine on oluline olenemata auto mootori tüübist.  Lisaks ohutuse propageerimisele muretsevad elektriautode tootjad ka energiatarbimise vähendamise pärast, mis tõuseb juhul, kui kasutatakse sobimatuid või halvasti täis pumbatud rehve.

Sõitke sujuvalt
Pidurdusrežiimi kasutamine
„Öko“ režiimi kasutamine
Eelsoojendus
Rehvid

Elektriautosid puudutavad küsimused

Kas elektriautod on tõesti vähem tõhusad kui sisepõlemismootoriga sõidukid?

Arusaam, et elektriauto on vähem tõhus kui sisepõlemismootoriga sõiduk, on ekslik. Kuigi elektriautod on hääletud, on nad siiski võrdväärselt tõhusad. Nad suudavad jõuda samade kiirusteni kui sisepõlemismootoriga masinad, pakkudes uuel tasemel sõidumugavust tänu oma vaiksele mootorile ja vähendatud vibratsioonile. Lisaks sellele suudavad elektriautod kiirendada ja aeglustada sama kiiresti kui sisepõlemismootoriga masinad.

Kas elektriautod on tõesti palju kallimad kui sisepõlemismootoriga sõidukid?

Ostes on elektriautod tõesti kallimad kui sisepõlemismootoriga sõidukid. Kuigi, sõiduki koguhind on palju enam kui lihtsalt ostuhind, millele tuleb lisada kütuse, kindlustuse ja sõiduki hoolduse hind. Kõiki neid faktoreid arvesse võttes on elektriautod palju ökonoomsemad kui sisepõlemismootoriga sõidukid.
Võrreldes sisepõlemismootoritega võimaldavad elektriautod säästa keskmiselt 40% tarbimise ja 30% hoolduse kuludest.

Kas elektriautod on tõesti puhtamad kui sisepõlemismootoriga sõidukid?

Esimene elektriautode kasuks kõnelev oluline faktor: nad ei erita süsihappegaasi (CO2). Teine oluline faktor: kui võtta arvesse elektriauto tootmisprotsessi, täpsemalt akut, siis võib tõdeda, et elektriautol kulub ligikaudu kaks aastat, et tasuda oma „süsinikuvõlg“.
Lisaks sellele tullakse igal aastal lagedale aina uute lahendustega aku eluea pikendamiseks, mis muudab tootmisel tekkinud „süsinikuvõla“ korvamise võimalikumaks.
Kõik need faktorid muudavad elektriauto kasutamise puhtamaks ja keskkonnasäästlikumaks lahenduseks võrreldes sisepõlemismootoriga sõidukitega.