7-kohaline PEUGEOT 5008 uueneb

uus 5008

03.09.2020

Enam kui lihtsalt linnamaastur: 7-kohaline PEUGEOT 5008 uueneb

Euroopa autoturu linnamaasturite segmendi liider PEUGEOT uuendab sel aastal kogu oma linnamaasturite rivi, teiste hulgas ka 2017. aastal turule toodud PEUGEOT 5008. 7-kohalist, ruumikat ning praktilist linnamaasturit on toodetud alates 2017. aastast ning tegu on omas segmendis ühe hinnatuima mudeliga, millega sõidab ülemaailmselt juba üle 300 000 autojuhi.

Uuenenud ja senisest veelgi julgema stiiliga linnamaastur kehastab PEUGEOT uue ajastu disainikeele parimat näidet – ümberkujundatud esiosa, uued LED esi- ja tagatuled ning kaasaegsed kerevärvid.

Turvalisust, mugavust ning sõidurõõmu pakuvad premium-klassi juhiabisüsteemid ja nutikaid siselahendusi aitab luua 7 istmekoha moduleerimisvõimalus. 

Julge ja eristuv mudeliuuendus

Uus linnamaastur PEUGEOT 5008 saab sarnaselt PEUGEOT 3008-ga julge, omanäolise ja kaasaegse välimuse nagu kõik viimased PEUGEOT mudelid.

Raamita iluvõre ulatub esitulede alla ning ühendab omavahel auto esiosa kujunduselemendid. Standardvarustusest alates on mudel varustatud PEUGEOT´le omaste LED-esituledega, mis on kaugelt äratuntavad ning väljakutsuvalt eristuvad. Veelgi enam eristuvad tippvarustuses mudeli kõrgtehnoloogilise kurvivalgustuse funktsiooniga täis-LED esituled, mis laiendavad ja optimeerivad nähtavust kiirusel kuni 90 km/h.

Uuendusena väärib äramärkimist "Foggy Mode" funktsioon, kus udutuled on integreeritud esituledesse.

Järgmise põlvkonna tehnoloogia ja uuenenud varustusastmed

Nii nagu hiljuti tutvustatud PEUGEOT 3008 linnamaasturis, on ka PEUGEOT 5008 varustatud uue i-Cockpit´ga ühes 10-tollise HD puuteekraaniga. Uuel 12,3-tollisel digitaalsel näidikuteplokil kuvatav info on täielikult kohandatav ja konfigureeritav ning uuenenud ekraanitehnoloogia tagab silmasõbralikuma loetavuse.

Uue PEUGEOT 5008 juures uueneb ka varustusastmete struktuur, mida tutvustati esmakordselt uuenenud PEUGEOT 308 tulekuga. PEUGEOT 5008 kolm põhivarustusastet ning kolm neid täiustavat paketti annavad võimaluse varustustaset mitmekesistada ja personaliseerida ilma kogu paketti muutmata.

Sarnaselt 3008-le on ka 5008 varustatud omas segmendis ainulaadse Night Vision öövaatlusfunktsiooniga, mis võimaldab nii jalakäijate kui ka loomade tuvastamise pimedas või piiratud nähtavuse korral. Süsteemi tööulatus alates 200 kuni 250 m kaugtuledest ning hoiatav infrapunavaade liikuvatest objektidest kuvatakse juhile digitaalsel näidikutepaneelil.

Lisavarustuse nimekirjas on saadaval ka adaptiivne püsikiiruse hoidja (ACC Stop&Go), sõidureal paiknemise assistent, uue põlvkonna automaatne hädapidurdussüsteem, mis tuvastab jalakäijad ja jalgrattureid ning hoiatab kokkupõrkeohu eest ning kiiruspiirangute ja liiklusmärkide laiendatud äratundmine (STOP, ühesuunaline liiklus, möödasõidu keeld jne)

Sõltuvalt varustusastmest ja pakettidest on mudelile jätkuvalt võimalik lisada:

 • adaptiivne püsikiirusehoidja,
 • 180 ° parkimiskaameraga Visiopark 1 või 360 ° esi- ja tagurduskaameraga Visiopark 2
 • parkimisabi ja aktiivne parkimisabi paralleelselt või risti parkimisel,
 • aktiivne reahoidmisabi koos trajektoori korrigeerimisega,
 • juhi tähelepanu jälgimissüsteem, et tuvastada juhi erksust pika sõidu ajal ja kiirusel üle 65 km/h, analüüsides rooli mikroliigutusi
 • automaatne lähi- ja kaugtulede lülitamine
 • aktiivne pimeala jälgimissüsteem koos trajektoori korrigeerimisega
 • täiustatud veojõu kontrollsüsteem Grip Control ja mäest laskumise abisüsteem
 • käed-vabad tagaluugi avamine
 • kahekordse klaasiga katuseluuk
 • massaažistmed
 • elektriline seisupidur
 • MirrorScreen ühilduvus, Apple CarPlay™ ja Android Auto™
 • FOCAL® kõrgkvaliteediline hifi-helisüsteem

Võimsad ja säästlikud mootorid

Uue PEUGEOT 5008 3-silindrilised bensiinimootorid on töömahuga 1,2 liitrit ja 130 hj ning saadaval 6-käigulise manuaali või 8-käiguline automaatkäigukastiga. Jõulisemalt paneb linnamaasturi liikuma 1,6-liitrine ja 4-silindriline PureTech bensiinimootor koos 180 hj ja 8-käigulise automaatkäigukastiga.

4-silindrilistest diiselmootoritest on valikus samuti nii 6-käiguline manuaal kui ka 8-käiguline automaat koos 130 hobujõu ning 1,5 liitrise töömahuga. Võimsam, 2-liitrine ja 4-silindriline BlueHDi diiselmootor on saadaval 180 hobujõulisena ning automaatkäigukastiga. 

Piiramatu moduleeritavus

Uue linnamaasturi PEUGEOT 5008 välismõõdud kuuluvad C-segmendi maasturite hulka ja mudeli lisapikkus pakub optimaalset ruumikust ning järgmisi siseruumi konfiguratsioone:

 • kolm identset, eraldi reguleeritavat ning kokkuklapitavat istet teises istmereas koos ISOFIX kinnitustega
 • kaks iseseisvat, kokkuklapitavat ja eemaldatavat istet kolmandas reas
 • kuni 3,2m pikkade esemete vedamiseks on võimalus kaassõitja esiistme liigutamine ettepoole
 • vastavalt istmete seadistamisele varieerub pakiruumimaht 780 dm³ kuni 1940 dm³

Sõidurõõm on osa uue PEUGEOT 5008 DNA-st ja pöörderaadius 11,2 meetrit tagab linnamaasturile suurepärase juhitavuse, tipptasemel manööverdatavuse ning nauditava sõidukogemuse.

Uus linnamaastur PEUGEOT 5008 jõuab Baltikumi turule 2020. aasta lõpus.