Uus 508 on Leedu Aasta Auto

coty lt

3.12.2018

Leedu valis uue Peugeot 508 Aasta Autoks

Uus Peugeot 508 kuulutati 29. novembri õhtul Leedus 2019. Aasta Autoks, Eestis jõudis see automudel samalaadsel konkursil neljandale kohale. Peugeot 508 pääses finaali ka Euroopa Aasta Auto konkursil, kus võitja selgub järgmise aasta märtsis.

Kümnest professionaalsest autoajakirjanikust koosnev žürii valis Peugeot 508 Leedu Aasta Autoks 33 mudeli seast. Kõiki uusi autosid testiti erinevates oludes: näiteks pidid linnamaasturid toime tulema keerulist off-road maastikku imiteerivas keskkonnas, tehti pidurdamiskatseid, kontrolliti parkimissüsteemi jne. Nii valiti 33 mudeli seast välja seitse finalisti, kuhu lisaks Peugeot 508-le kuulusid BMW X2, Ford Focus, Hyundai Kona EV, Kia Ceed, Mercedes-Benz A-klass ja Volkswagen Touareg.

Parima tulemuse sai testides Prantsuse tuntud autotootja Peugeot uus 508, teenides kõrgeimad hinded kolmelt žüriiliikmed ja paremuselt teised veel kahelt autoajakirjanikult. Kokkuvõttes sai Peugeot 508 49 punkti, edestades teisele kohale tulnud Kia Ceedi ülekaalukalt 6 punktiga. Lisaks võitis Peugeot 508 parima disaini eriauhinna brittide Jaguar I-Pace’i ning sakslaste Mercedes-Benz A-klassi ees.

Uus Peugeot 508 pääses ka Eestis Aasta Auto konkursil finaali ning jõudis eelmisel nädalal toimunud lõpphääletusel 4. kohale. Sel esmaspäeval avalikustati Euroopa Aasta Auto finalistid, kelle seas on ka Peugeot 508. Euroopa Aasta Auto võitja selgub järgmise aasta märtsis.

Novembris Eestis müüki jõudnud uus 508 on läbi teinud radikaalse kereuuenduse – traditsioonilisest neljaukselisest sedaanist on saanud viieukseline kupee-sedaan. Uus 508 on oma eelkäijast kompaktsem, samas laiem ning madalam. Kere disain on teravam ja jõulisem, auto salongist leiab aga uue põlvkonna juhikoha Peugeot i-Cockpit®. Esmakordselt omas klassis pakub uus Peugeot 508 infrapuna öövaatlusseadet Nightvision.

Uudse lähenemisena pakutakse uut 508-t alates teisest ja olulisemalt rikkalikumast varustustasemest Active, mis on juba baasmudelil segmendi võimsaima 180 hj PureTech bensiinimootoriga ja uue põlvkonna 8-käigulise automaatkäigukastiga. Autot on võimalik tellida ka 225 hj bensiinimootori, kolme erineva võimsusega BlueHDi diiselmootori (130hj, 160hj ja 180hj) ning alates järgmise aasta 4. kvartalist ka uue laetava 225 hj hübriidmootoriga.

Peugeot
Peugeot bränd toob klientideni ergutava ja rahuldust pakkuva sõidukogemuse, pehme disaini ning kompromissitu kvaliteedi. Ettevõttel on üle 10 000 müügisalongi ligikaudu 160 riigis üle maailma, mis kasvatasid eelmisel aastal müüki 10,4% enam kui 2,1 miljonit sõidukini. Peugeot alustas autode tootmist 1889. aastal. Sel aastal võideti Peugeot 3008DKR Maxil Dakari ralli ning alustati tehasetiimina võistlemist FIA rallikrossi maailmameistrivõistlustel.