PEUGEOT e-208 võitis

e-208

15.06.20

PEUGEOT e-208 võitis Leedus elektriautode võidusõidu

Eelmisel reedel toimus Leedus elektriautode võidusõit „Ignitis ON: Tutvu Leeduga“, kus kuni 50 kWh aku mahutavsega elektriautode võistlusklassis sai esikoha Peugeot e-208. Juba kuuendat korda toimunud elektriautode võidusõidul tagas Peugeot e-208 tiimile kindla esikoha eksimusteta sooritus ning auto efektiivsus.

Võistlusel osales kokku 22 autot, mis jagati aku mahutavuse järgi kahte gruppi: autod aku mahutavusega kuni 50 kWh ja üle 50 kWh. Esimene grupp pidi läbima vähemalt 300 kilomeetrit, teine 500 kilomeetrit. Suurema akuga autode klassis võitis Tesla Model 3, väiksema akuga autode klassis aga Peugeot e-208

Täiuslik planeerimine tõi võidu

Enne starti anti meeskondadele nimekiri Leedu vaatamisväärsustega ja iga meeskond valis ise oma marsruudi, mis pidi hõlmama vähemalt kolme huviväärsuse külastamist.

Peugeot meeskond, kuhu kuulusid Vitoldas Milius ja Aidas Bubinas, arvestas oma distantsi välja täiuslikult: “Auto suutis 300 kilomeetrit sõita ilma  lisalaadimiseta, täpselt nagu me planeerisime. Valisime sellised vaatamisväärsused, mille juurde oli lihtne jõuda, kasutades peamiselt põhiteid,”  kirjeldas Vitoldas meeskonna võistlustaktikat. 

Peaaegu kogu 305-kilomeetrise distantsi läbis võitjameeskond maksimaalse lubatud kiirusega. Ainus erand oli Vilniuse-Ukmergė kiirtee, kus sõideti lubatud 130 km/h asemel 100 km/h. See lõik oli marsruudi alguses ning meeskond ei soovinud riskida aku liiga kiire tühenemisega ja nii sõideti lubatust natuke aeglasemalt, aga see-eest väiksema energiakuluga.

Ökonoomse sõidu võtted ning täpne arvestus tasusid ära. Peugeot e-208 lõppajaks jäi 3 tundi ja 59 minutit, teiseks jäänud meeskonda edestati nelja minutiga.

Võistlus sarnaneb päriseluga

Võidusõidus oli Peugeot e-208 keskmine energiakulu 13,6 kWh / 100 km. See on peaaegu identne auto ametliku energiakuluga 13,3 kWh / 100 km (WLTP).

Suurem osa 305 kilomeetrist läbiti väiketeedel, ligi neljandik kiirteel, linnasõidu osakaal oli minimaalne. Elektriautoga sõitmise peamised eelised avalduvad just linnasõidul, seega oli meeskonna ja auto  saavutatud keskmine energiakulu ootusi ületav – nende keskmine kiirus oli lausa 76 km/h ning nende hinnanguline sõiduulatus osutus õigeks – finišisse jõudes näitas auto, et laadimata saanuks sõita veel viis kilomeetrit.

Peugeot’ meeskond otsustas sõita aeglasemalt ning akut mitte laadida, see taktika töötab elektriautode võidusõidus kõige paremini. Igapäevakasutuses võib aga mõttekam olla sõita kiiremini ning peatuda lühiajaliseks ja kiireks laadimiseks. Peugeot  e-208 aku on nii soojenduse kui ka jahutusega ning selle maksimaalne laadimisvõimsus on 100 kW, mis tähendab, et sõiduulatusele lisandub 100 kilomeetrit vaid mõneminutise laadimisega.

Lisaks äsjasele võidule on Peugeot 208 pärjatud ka maineka tiitliga Euroopa aasta auto 2020 ning RedDot disainiauhinnaga. 

Peugeot e-208 jõuab Eesti müügiesindustesse suve lõpus.

e-208
e-208