Peugeot toob turule tipptehnoloogiast kantud uue 308 SW

/image/16/6/peugeot-308swphev-2106styp-011-ndp.793166.jpg

Peugeot toob turule tipptehnoloogiast kantud uue 308 SW

22.06.2021

Loomupäraselt premium-klassi kuuluv uus 308 SW mudel on ühtviisi isikupärane ja dünaamiline ning eelkäijast veelgi praktilisem ja  tehnoloogiliselt täiuslikum. Nii nagu hiljuti avaldatud uus 308, hakkab ka 308 SW mantlipärija kandma uut vapikujulist Peugeot logo.

Pikem ja madalam

Uus ja sportlik universaal on tõeline pilgupüüdja, mis pakub 4,64 m pikkuse ja 2,73 m teljevahe juures märkimisväärset ruumikust. Eelmisest mudelist 6 cm pikema ning 2 cm madalama 308 SW pakiruumi mahutavus on 608 liitrit ning tagaistmete kokku klappimisel suureneb pakiruumimaht sisepõlemismootoriga versioonidel suisa 1634 liitrini.

Uus Peugeot 308 SW on ehitatud täiendatud EMP2 (Efficient Modular Platform) platvormile, mis võimaldab mitme erineva energiaallika kasutamist. Platvormi struktuuris on tehtud mitmeid uuendusi, mis tagavad suurema efektiivsuse, turvalisuse ning mõistagi parema sõidumugavuse.

308 sw hybrid

Uus Peugeot i-Cockpit®

Peugeot i-Cockpit® on lahutamatu osa brändi DNA-st ning muutub iga põlvkonnaga järjest intuitiivsemaks ja kaasaegsemaks. Uhiuus Peugeot i-Cockpit® multimeediasüsteem võtab suurepäraselt kokku uue Peugeot 308 SW arengud ergonoomika, kvaliteedi, disaini ja tehnoloogia suunal.

 Alates Allure varustusastmest pakub uus Peugeot 308 SW nüüd ka konfigureeritavaid i-lüliteid, mis asendavad paneeli seni füüsilisi nuppe. Iga i-lüliti on sisuliselt puutetundlik kiirklahv, mille abil saab ligi kliimaseadmete sätetele, telefoni kontaktidele, raadiojaamadele, eri rakendustele ja paljule muule.

 Nutitelefoni peegeldamise funktsioon ei nõua enam telefoni juhtmega ühendamist ning Bluetoothi abil saab nüüd korraga meediasüsteemi ühendada kaks telefoni. Keskne 10-tolline kõrglahutusega ekraan on tänu mitme akna funktsioonile ning otseteedele samuti täielikult kohandatav ning reageerib puudutustele nagu tahvelarvuti.

 Häälkäsklus “OK Peugeot” loob turvalisusele ja kasutajamugavusele veel ühe dimensiooni. Loomuliku häältuvastuse abil saab juht ligipääsu kõikidele meediasüsteemiga seotud funktsioonidele ilma et selleks oleks vaja sõrmegi liigutada.

 Uuest Peugeot 308 SW-st leiab koostöös Prantsuse audiospetsialistidega kolme aasta jooksul välja töötatud FOCAL® Premium Hi-Fi helisüsteemi, mis hõlmab 10 kõlarit ja eksklusiivseid patenteeritud tehnoloogiaid: uut 12-kanalist 690W võimendit ning täiustatud ARKAMYS digitaalset helitöötlust.

 Keskkonsoolis on spetsiaalne ala telefoni juhtmeta laadimiseks, kaks USB-C pesa ning arvukad praktilised panipaigad.

308 sw hybrid

Samm lähemale poolautonoomse juhtimise suunas

Uuele Peugeot 308 SW-le pakutavast standard- ja lisavarustusest leiab hulgaliselt premium-klassi juhiabisid: suure ulatusega (75 m),  pimenurga jälgimissüsteem, kõrglahutusega 180° panoraamvaatega tagurduskaamera, 4 kaameraga 360° panoraamvaatega parkimisabi, käed-vabad sissepääs ja roolisoojendus.

 Uue Peugeot 308 SW tehnoloogiliste uuenduste hulka kuulub ka Drive Assist 2.0 pakett, mis on samm lähemale poolautonoomse juhtimise poole. See koosneb adaptiivsest püsikiirusehoidjast koos Stop & Go-ga (EAT8 automaatkastiga) ja reguleeritava sõidukite vahelise kauguse seadistusega, millele on mitmerealiste teede jaoks lisatud kolm uut funktsiooni.

 Sõidurea vahetamiseks antakse juhile kiirustel 70 kuni 180 km/h soovitus eesolevast sõidukist mööduda ja enda ritta naasta. Vastavalt kiirusepiirangu märkidele soovitatakse juhile ka kiirust kohandada ning kurvides optimeeritakse kiirust vastavalt kurvi raadiusele.

 Sõltuvalt varustusastmest on uues mudelis automaatne hädapidurdus koos kokkupõrkehoiatusega (tuvastab jalakäijad ja ratturid nii päeval kui öösel olenevalt versioonist 7 km/h kuni 140 km/h), aktiivne sõidureast lahkumise hoiatus koos sõidurea korrigeerimise funktsiooniga, automaatne kaugtulede ümberlülitamine, laiendatud liiklusmärkide tuvastus (ühesuunaline tee, möödasõit keelatud, möödasõidu keelu lõpp jne).

 Ajast pole sugugi maha jäänud ka uue mudeli tuletehnoloogiad. GT/GT Pack varustusastmes muutuvad täis-LED esituled Peugeot Matrix LED tehnoloogiaga täiustatud esituledeks, pakkudes igapäevaseid sõite tehes veelgi suuremat tõhusust ja turvalisust.

/image/18/1/p52-elbdeck-interior-freestyle-10531-ndp.793181.jpg

/image/17/7/peugeot-308phev-2103styp-237-ndp.793177.jpg

/image/17/4/peugeot-308phev-2103styp-231-ndp.793174.jpg

Juht on seatud esikohale

Hinnatud AGR tüübikinnitusega esiistmed pakuvad ergonoomilisust ja erinevaid reguleerimisvõimalusi. Sõltuvalt varustusastmest saab esiistmetele lisada massažifunktsiooni ja istmesoojenduse.

 Uus Peugeot 308 SW on varustatud AQSi ehk õhukvaliteedi süsteemiga, mis jälgib pidevalt sõitjate ruumi jõudva õhu kvaliteeti ja aktiveerib vajadusel iseseisvalt õhu taaskasutuse süsteemi.

 Alates GT varustusastmest täiendab AQSi ka õhutöötlussüsteem Clean Cabin, mille funktsiooniks on filtreerida saastavad gaasid ja osakesed. Infot õhukvaliteedi kohta saavad juht ja kaasreisijad mugavalt keskselt puutetundlikult ekraanilt.

Alates Allure varustusastmest leiab uuest mudelist ka raamita tahavaatepeegli ja hübriidversioonidelt uue LED-tulukese, mis näitab kaasliiklejatele, et sõiduk liigub heitevabas režiimis.

 Tehnoloogilised uuendused on jõudnud ka uue Peugeot 308 SW akendesse: täieliku soojendusega esiklaas, paksendatud aknad ees ja taga ning sõltuvalt versioonist akustilised lamineeritud küljeaknad.

308 sw hybrid

Lai mootorivalik

Uuele mudelile pakutakse laia mootorivalikut: kaks laetavat hübriidversiooni (HYBRID 225 e-EAT8 ja HYBRID 180 e-EAT8, bensiinimootoriga versioone (PureTech 110, PureTech 130 ja PureTech 130 EAT8) ning diiselversioone (BlueHDi 130 ja BlueHDi 130 EAT8).

Hübriidversioonid pakuvad WLTP testide järgi elektrilist sõiduulatust vastavalt 59 (HYBRID 225)  ja 60 km (HYBRID 180).

Esimene uus Peugeot 308 SW jõuab Baltikumi 2021. aasta lõpus.