uus 308 aasta linnaauto

uus 308

17.2.2022

UUS PEUGEOT 308 PÄRJATI RAHVUSVAHELISE NAISTE AASTA AUTO VALIMISTEL PARIMA LINNAAUTO TIITLIGA 

Täiuslikkus ja kirglikkus – just see on see, mida rahvusvahelise naiste aasta auto (WWCOTY) võistluse žürii tunnustas, nimetades uue Peugeot 308 aasta linnaautoks. 40 riiki esindava 56-liikmelise naistest koosneva žürii sõnul kehastab uus Peugeot 308 täiuslikku „ohutuse, sõiduomaduste, tehnoloogia, disaini, keskkonnatõhususe ning hinna ja kvaliteedi suhet“. Juba kaheteistkümnendat korda toimunud konkursil hinnati kokku 65 erinevat sõidukit.

„Tõsiasi, et uue Peugeot 308 valis 2022. aasta parimaks linnaautoks eksklusiivselt naistest koosnev ja väga erineva geograafilise taustaga žürii, näitab Peugeot’ strateegiliste valikute tulemusi ja asjakohasust. Auto ainulaadne välimus, tipptasemel tehnoloogia, sõidu ajal kogetavad emotsioonid ja nii elektrifitseeritud ajamite kui ka sisepõlemismootorite valik teevad Peugeot 308-st ideaalse valiku klientidele üle terve maailma,“ ütles Peugeot’ brändi tegevjuht Linda Jackson.

Pärast iga eraldiseisva kategooria (linnaauto, peremaastur, pereauto, suur linnamaastur, sportauto ja 4x4) võitjamudeli väljaselgitamist valib žürii märtsi alguses välja ka ühe mudeli, mis pärjatakse naiste aasta auto tiitliga. Hääletuse tulemused tehakse teatavaks 8. märtsil, rahvusvahelisel naistepäeval.

uus 308

Uus Peugeot 308 on saadaval 5-ukselise kompaktse sedaanina ning universaalkerega. Ülimat efektiivsust silmas pidades on Peugeot 308 valikus nii madalate heitekogustega bensiini- (110 ja 130 hj) ja diiselmootor (130 hj) kui ka pistikhübriidne jõuajam (180 ja 225 hj). Tuleval aastal jõuavad turule ka 308 täiselektrilised versioonid.

Lisaks elegantsetele välistele disainijoonetele pakub 308 ka stiilset salongi, mille loomisel on pööratud tähelepanu eelkõige kvaliteedile. Uusima põlvkonna digitaalsed lahendused ja i-Cockpiti unikaalne ergonoomika, mille võib juba kaugelt kompaktse rooli järgi ära tunda, pakuvad intuitiivsemat ja vahetumat sõidukogemust kui eales varem.

Peugeot 308 on viimase kahe aasta jooksul juba kolmas Peugeot’ sõiduk, mis on mõnes WWCOTY kategoorias võidutsenud. 2021. aastal pärjati tiitliga Peugeot 2008 (linnamaasturite kategooria) ja Peugeot 208 (linnasõidukite kategooria).