Uus Peugeot 308 - uuenenud disain, mootorid ja tehnoloogiad

Uus Peugeot 308 - uuenenud disain, mootorid ja tehnoloogiad

6.07.2017

308

Peugeot kirjutab järgmise peatüki ühe enimmüüdud mudeli raamatusse ja laseb välja 308 mudeliuuenduse. Auto sai värskema välimuse, uuendati mootori ja käigukastivalikut ning lisati uusi juhiabisüsteeme.

Välisdisain on silmapaistev - kuulsat lõvimärki raamib jõuliselt vertikaalne iluvõre, elegantne kapott ja LED valgussignatuur on kõikidel varustustasemetel.

Lisandunud on palju uusi juhiabisüsteeme: liiklusmärkide tuvastamise süsteem, Active Safety Brake automaatne hädapidurdussüsteem, automaatselt ümberlülituvad kaugtuled, juhi tähelepanu hajumise hoiatus, aktiivne sõidurajahoidja, stoppfunktsiooniga aktiivne püsikiiruse hoidja jpm. Parkimise teeb lihtsamaks 180 kraadise vaatega tagurduskaamera ning Park Assist funktsioon mõõdab ära parkimiskoha ja keerab rooli sinu eest parkimiskohale manööverdades.

Peugeot’le omaselt on kasutusel ergonoomiline ja kasutajasõbralik juhikeskkond i-Cockpit. See on lahendus, kus rool on väike ja sportlik ning näidikuteplokk tõstetud roolist ülespoole, informatsioon on pidevalt su vaateväljas ning kiiruse jälgimiseks ei ole vaja pead pöörata.

Stiilset sisekujundust iseloomustab puhas, avar esiosa väheste nähtavate nuppude ja kvaliteetsete materjalidega. Keskkonsooli 9,7 tolline ekraan on saanud uue graafika, hääljuhtimisega 3D navigatsiooni ning optimaalselt kiire juurdepääsu auto funktsioonidele ja rakendustele. Uus Peugeot 308 on varustatud Mirror Screen süsteemiga, mis põhineb Mirrorlink™ ja Apple Carplay® tehnoloogial ning võimaldab juhil kuvada oma telefoni auto ekraanil.

Uue Peugeot 308 mootorite ja käigukastide valik uueneb, lisanduvad täiesti uus 1,5 BlueHDi 130hj diiselmootor ning selles segmendis ebatavaline 8-käiguline automaatkäigukast. Nii bensiini- kui ka diiselmootorid saavad uuendatud saastevähendussüsteemid, millega Peugeot ennetab järgmise saastenormide taseme kasutuselevõttu.

Uut Peugeot 308 hakatakse tootma Sochaux tehases Prantsusmaal ja jõuab müügile septembris.

Peugeot 308 on saanud tiitli Euroopa Aasta Auto 2014