UUS PEUGEOT 308 - tuttavlik, ent uut moodi

/image/55/3/peugeot-308-2006ns-109-fr.684553.jpg

11.06.20

UUS PEUGEOT 308 - tuttavlik, ent uut moodi sõiduelamus 

Rohkem kui 1,5 miljonit toodetud sõidukit, Euroopa Aasta Auto 2014 tiitel ja 43 erinevat rahvusvahelist auhinda - see teeb PEUGEOT 308 omas segmendis üheks silmapaistvamaks sõiduautoks. 308 jätkab oma edulugu ning  läbib käesoleval aastal nii mõnedki tähelepanuväärsed uuendused. Uuenenud PEUGEOT 308 ja 308 SW armatuurlauale jõuab kõrgresolutsiooniline digiekraan koos uue põlvkonna PEUGEOT i-Cockpit´iga® ning auto on varustatud märkimisväärselt laia valiku kaasaegsete juhiabisüsteemidega.

Üha enam tehnoloogiat

2020 aasta PEUGEOT 308 on varustatud märkimisväärse valiku kaasaegsete juhiabisüsteemidega. Sõltuvalt varustusastmest on saadaval adaptiivne püsikiirusehoidja automaatse pidurdussüsteemiga ja täisautomaatne parkimissüsteem koos Visiopark 180° tahavaatekaameraga, mis pargib auto nii risti- kui põikiasendisse ilma juhi poolse sekkumiseta rooli keeramisel või pedaalidel – pärast sobivate mõõtmetega parkimiskoha tuvastamist võtab süsteem üle nii juhtimise, kiirendamise kui pidurdamise.

Kõrgeima varustustasemega tuleb kaasa automaatne hädapidurdussüsteem, mis tuvastab jalakäijad või muud takistused nii päeval kui öösel, hädapidurdussüsteemi, ja reahoidmisabi.

Suurte vahemaade mugavaks ja turvaliseks läbimiseks on saadaval ka automaatne süsteem juhi tähelepanu jälgimiseks, mis aitab tuvastada juhi väsimusemärke pikkadel sõitudel analüüsides rooli mikroliigutusi; automaatsed kaug- ja lähituled ning täiustatud liiklusmärkide tuvastamise süsteem aktiivse pimenurga jälgimisega.

Tippvarustuses PEUGEOT 308 GT mudelile on võimalik juurde tellida ka Black-pakett, mille puhul asenduvad kroomist keredetailid läikivmustadega - sh iluvõre ja sellel olev lõvi logo, suuna- ja udutulede raamid, küljeklaaside raamid ja universaalkerega versioonil ka katuseraamid. Black-pakett sisaldab 18” teemantlõikega mustade detailidega alumiiniumvelgesid.

Võimsad ja säästlikud mootorid

PEUGOT 308 mootorid on jätkuvalt võimsad, ent ökonoomsed ja keskkonnasõbralikud. Valikus on PureTech bensiini- ja BlueHDi diiselmootorid.

Bensiinimootoritest on saadaval 3-silindrilised, 1,2-liitrised ning 110 või 130 hj võimsusega ajamid. 1,5 liitrised diiselmootorid on 4-silindrilised ja valida saab 100 või 130 hj võimsusega variantide vahel. 130 hj võimuse juures on valikus lisaks manuaalsele käigukastile ka 8-käiguline automaatkäigukast.

PEUGEOT jätkab ka 308 GTi sportversiooni tootmist pakkudes 4-silindrilise 1,6-liitrise mootoriga 340 Nm pöördemomenti ja 263 hobujõudu. Tänu suurepärasele võimsuse ning kaalu suhtele, on see sportauto oma segmendi üks parimaid.