Otse Genfi autonäituselt

Otse Genfi autonäituselt

7.03.2017

Otse Genfi autonäituselt

Maailma esmaesitlus – elektriline mahtuniversaal Peugeot Partner Tepee Electric, autonoomne ideeauto Peugeot Instinct Concept ning Euroopa Aasta Auto tiitel.

Peugeot 3008 võitis „Aasta Auto 2017“ tiitli. Viimastel aastatel on traditsiooniks saanud, et Euroopa Aasta Auto kuulutatakse Genfi autonäitusele eelneval õhtul. 58-st kogenud autoajakirjanikust koosnev žürii valis sügisel välja 7 finalisti, millest omakorda nüüd tunnistati parimaks Peugeot 3008.

Lisaks Aasta Auto tiitlile on tähelepanu keskmes erinevad elektrisõidukid alates tõukerattast kuni mahtuniversaalini. Esmakordselt saab näha saastevaba mahtuniversaali Partner Tepee Electric, mis on elektriversioon juba ennast tõestanud ja väga menukast Partner Tepee’st. „Tegelikult läheb inimestele korda keskkond. Peugeot on tuntud oma keskkonnasõbralike mootorite poolest, nii bensiini- kui ka diiselmootorite CO2 emissioonid väikseimaid omas klassis, kuid nüüd on saadaval ka täiesti emissioonivaba mugav mahtuniversaal“, rääkis Peugeot Baltic turundusjuht Kerli Maro uue auto kohta.

Erakordselt suurt tähelepanu on pälvinud uus autonoomne ideeauto Peugeot Instinct Concept. „Autohuvilised jälgivad põnevusega milliseid tehnoloogiad arendatakse, milliseid juhiabisüsteeme võib tulevikus leida seeriaautodelt ning millised on juba täna olemas“, kommenteeris Maro. Instinct Concept võimaldab sõita ilma juhi sekkumiseta, kuid alles on jäetud ka võimalus auto klassikaliseks juhtimiseks. Auto juhikeskkond Responsive i-Cockpit kohandub juhile meelepäraseks jälgides tema käitumist ning saades infot tema nutiseadmetelt.

Linnamaasturite alal esitletakse kogu linnamaasturite valikut:  kompaktne 2008, äsja Euroopa aasta auto tiitli võitnud 3008 ja 7-kohaline 5008.

Sõiduautode alal on välja pandud Peugeot Traveller, 108 Collection eriversioonid ning GT-line versioonid mudelitest 208, 308 ja 508.

Peugeot Sport on näitusele välja pannud sportlikud tänavasõiduautod 208 GTi ja 308 GTi. Lisaks saab vaadata off-road rallide vaieldamatult parimat võistlusautot 3008 DKR, mis võttis jaanuaris toimunud Dakari rallil kolmikvõidu.