Peugeot „Dream Team“ on Dakari ralliks valmis

1.11.2017

dakar

Pärast viimaseid testisõite Marokos on Peugeot Total meeskond valmis 6.-20. jaanuaril toimuvaks Dakari ralliks. Uue võidusõidulõvi, Peugeot 3008DKR Maxi’ga lähevad starti Stephane Peterhansel/Jean Paul Cottret, Sébastien Loeb/Daniel Elena, Carlos Sainz/Lucas Cruz ja Cyril Despres/David Castera. Meeskonnal seisab ees 10000 km pikkune võistlus läbi Peruu, Boliivia ja Argentiina, mis toimub maailma kõige raskemates tingimustes.

Kuigi Peugeot Total meeskonna ekipaažid jäävad samaks, on nende võidusõiduautod läbinud mõned olulised muudatused jõudluse suurendamiseks ja saanud ka uue nime - Peugeot 3008DKR Maxi. Peugeot 3008 linnamaasturil põhineval autol on 3-liitrine kahe turboga mootor ja tagumised vedavad rattad. Stabiilsuse ja juhitavuse parandamiseks laiendati auto rööbet 20 cm võrra ja täiustati vedrustust.

Kõik neli meeskonda on testinud uut Peugeot 3008DKR Maxi’, läbides üle 18 000 kilomeetri Marokos, Portugalis ja Prantsusmaal. Võistlusautodele on kehtestatud uued regulatsioonid, mis ei tule ekipaažidele kasuks. Peugeot pidi autodele kaalu lisama ja konkurendid said seda vähendada. Kuid nagu alati, on Dakari rallil suuremaks väljakutseks sündmus ise.

Tegemist on kõige edukama meeskonnaga läbi aegade. Kollektiivselt on ekipaažid kogunud 148 etapivõitu ja 19 Dakari ralli üldvõitu autodel ja mootorratastel.

2018. aastal tähistab Dakari ralli 40. aastapäeva. Peugeot on siiani võitnud ralli kuus korda, esimene võit tuli 30 aastat tagasi, 1987 Peugeot 205 T16 Grand Raid autoga, mida juhtis legendaarne Ari Vatanen. Lisaks tähistab sündmus Lõuna-Ameerikas toimumise 10. aastapäeva.